Wylewka anhydrytowa – kiedy warto na nią postawić?

wylewka anhydrytowa

Wykonanie wylewki pod podłogę nie musi już wiązać się z dokładnym poziomowaniem każdego skrawka podkładu. Nowoczesna wylewka samopoziomująca sprawia, że prace postępują dużo szybciej i łatwiej. Chodzi o wylewkę anhydrytową. Może ona być położona pod płytki, deski, a także pod ogrzewanie podłogowe.

Wylewka o dużych możliwościach

Dla osób, którym zależy na jakości, trwałości, ale chcą też zaoszczędzić, najlepszym rozwiązaniem zdecydowanie będzie wylewka anhydrytowa. Wystarczy wspomnieć o najważniejszej zalecie – samopoziomowaniu. Prace można zrealizować w krótszym czasie bez jakichkolwiek strat związanych z wyglądem podłogi.

Nowoczesna wylewka anhydrytowa może zostać wykorzystana w dowolnym budynku, pasuje do różnych warunków. Jej ogromną zaletą jest łatwość rozprowadzenia. Dzięki temu z użyciem preparatu poradzi sobie nawet pojedyncza osoba na niewielkiej przestrzeni. Większe pomieszczenia, np. hale, wymagają naniesienia wylewki maszyną.

Wysoka jakość bez zbrojeń – tylko wylewka anhydrytowa

Nabycie wylewki Termolit jest dobrym pomysłem, jeśli zamierza się maksymalnie uprościć całość prac. Pod taką wylewkę nie trzeba stosować zbrojeń, bo jest ona naprawdę bardzo wytrzymała sama w sobie. Oddziaływania takie jak nacisk, naprężenia, zginanie nie powodują powstawania uszkodzeń.

Wylewka Termolit pozwala przetrwać wiele lat bez remontu. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają w planie modernizację mieszkania i nie chcą za jakiś czas robić wszystkiego od nowa. Wylewkę anhydrytową można wykorzystać np. w związku z chęcią montażu ogrzewania podłogowego.

Szybkoschnąca wylewka anhydrytowa

Na wylewkę anhydrytową warto zdecydować się w sytuacji, gdy podłoga musi być gotowa dość szybko. Wystarczy kilka dni, by bez ryzyka można było realizować w pomieszczeniach dalsze prace. Warstwy podkładu zasychają już po około dwóch dobach i stają się odporne na nacisk wagi człowieka.

Podsumowując, zalety wylewki anhydrytowej pozwalają zastosować ją w wielu różnych obiektach i pomieszczeniach. Szybko schnie i jest łatwa w użyciu. Może być wylewana bez zbrojeń.

Dodaj komentarz