Wiszący fotel rattanowy – w jaki sposób trzeba go przechowywać?

Wiszące fotele ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Są one bardzo chętnie wybieranym elementem wyposażenia. Jeśli zależy nam na tym, by długo się nimi cieszyć, wówczas musimy zadbać o to, by przechowywać je w prawidłowy sposób. W jaki sposób dbać o wiszące fotele? Jak przechowywać podwieszane fotele ogrodowe? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników.

Dlaczego wiszące fotele ogrodowe cieszą się taką popularnością?

Fotele ogrodowe wiszące są tak chętnie wybierane ze względu na to, że prezentują się bardzo ciekawie pod względem wizualnym. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności mocowania u podstawy sufitu. Cała konstrukcja została przemyślana w taki sposób, że siedzisko zamocowane jest do specjalnie zaprojektowanego stelażu.

W konsekwencji wiszące fotele ogrodowe mogą znajdować się zarówno wewnątrz budynku, jak i w ogrodzie, na zewnątrz. Jego przenoszenie nie jest problematyczne i nie wymaga ogromnej siły. Dla fanów tradycyjnych rozwiązań możliwe jest tradycyjne podwieszanie za pomocą specjalnego łańcucha.

W jaki sposób dbać o wiszące fotele?

Pomimo tego, że nie wymaga się specjalistycznych zabiegów mających na celu zmaksymalizowanie żywotności, to jednak wiszący fotel ogrodowy typu huśtawka powinien być w odpowiedni sposób przechowywany i użytkowany. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na limit obciążenia- jest on szczegółowo określony w specyfikacji produktu.

W przypadku nadmiernej ilości kilogramów może dojść do sytuacji, w której cała struktura nadwyręży się, co może prowadzić do zerwania liny. Jest to wbrew pozorom bardzo istotna kwestia, bo zwiększa ona nasze bezpieczeństwo. Warto pamiętać też o tym, że fotele wiszące powinny być regularnie przecierane. Dodatkowo korzystne jest cykliczne sprawdzanie łańcucha, czy aby na żadnym z elementów nie pojawiła się rdza. Więcej informacji na temat konserwacji foteli ogrodowych znajdziesz na: https://zbudujmydom.pl/artykul/technorattan-dlaczego-to-najlepszy-wybor-na-meble-ogrodowe.

W jaki sposób przechowywać podwieszane fotele ogrodowe?

Fotele ogrodowe wiszące powinny być przechowywane w odpowiedni sposób, dzięki czemu możliwe jest utrzymywanie ich długo w dobrym stanie. Jeśli pozostawiasz je na zewnątrz po sezonie, wówczas musisz liczyć się z tym, że fotel szybko ulegnie zniszczeniu.

Najlepszym możliwym rozwiązaniem jest schowanie przedmiotu w domu lub w piwnicy. Najważniejsze, aby było to miejsce, które choćby w podstawowy sposób zabezpiecza konstrukcję przed szkodliwymi warunkami panującymi na dworze.

Czasem wystarczy skorzystać z pokrowca – jeśli producent twierdzi, że zdoła on uchronić fotel, to należy mu zaufać. W konsekwencji możliwe jest odcięcie dopływu wilgoci i promieniowana UV, które ma destrukcyjny wpływ na fotel. Jeśli przez dłuższy czas nie będziemy korzystać z akcesorium, wówczas rozsądne jest zdemontowanie fotela i umieszczenie go w suchym miejscu.

Dodaj komentarz