Wiszące fotele to meble nie tylko do ogrodu. Przekonaj się, że świetnie sprawdzą się we wnętrzach!

Fotele wiszące szturmem zdobyły ogrody. To idealna propozycja także na tarasy czy do oranżerii. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej można je zobaczyć w salonach czy sypialniach. To także marzenie niejednej nastolatki. Fotel wiszący to idealne dopełnienie kącika do czytania czy miejsca, gdzie możemy się w pełni zrelaksować. Na czym polega fenomen wiszących foteli? Czy rzeczywiście stanowią idealną alternatywę dla standardowych i powszechnie znanych foteli?

To tylko moda?

Czy wiszące fotele są kolejnym, gorącym trendem, który zniknie tak samo szybko, jak się pojawił? Niekoniecznie. Jest to bowiem niezwykle pomysłowe i jednocześnie wygodne rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Jego popularność spowodowana jest przede wszystkim charakterystycznym designem, który pozwala dowolnie zestawiać wiszące fotele z pozostałymi elementami wyposażenia. Ponadto zapewniają odrobinę relaksu i zabawy nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Nic więc dziwnego, że szybko zapragnięto posiadać ten „wynalazek” nie tylko latem i wyłącznie w ogrodzie czy na balkonie i tarasie, ale też w domu. Nietrudno więc wywnioskować, że tego typu wiszące fotele ogrodowe nie są chwilową fanaberią, a trend ten zostanie z nami na znacznie dłużej. Możemy być pewni, że jest to rozwiązanie, które tchnie nieco świeżości do każdego wnętrza.

Fotel wiszący – jaki wybrać?

Fotel wiszący nie powinien odbiegać wygodą od standardowych mebli. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Może być wyprodukowany w wikliny, rattanu czy technorattanu. Może być również skonstruowany na kilka sposobów. Przede wszystkim może mieć metalowy lub stalowy stelaż albo może być przeznaczony wyłącznie do powieszenia. Z uwagi na chęć postawienia fotela w domu, umocowanie go na stelażu wydaje się idealnym rozwiązaniem, choć trzeba mieć świadomość, iż nie jest to rozwiązanie do małych wnętrz. Z uwagi na duże zainteresowanie wiszącym fotelem jako elementem wyposażenia wnętrza, fotele są już produkowane z przeznaczeniem zarówno na zewnątrz jak i do wewnątrz. Istnieje także podział na fotele jednoosobowe, dwuosobowe czy specjalne kokony stworzone z myślą o dzieciach.

Warto zauważyć, że produkty tego typu dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki temu absolutnie każda osoba dobierze idealny fotel, dostosowany do swoich potrzeb. Fotele ogrodowe różnią się też bryłą – tzw. fotel ogrodowy kula to idealne rozwiązanie do dużych pomieszczeń, jak i na taras. Charakteryzuje się nie tylko oryginalnym designem, ale również będzie pasował do wielu aranżacji.

Warto jednocześnie podkreślić fakt, że fotel ten stanowi idealny mebel dla młodych mam. Pozwala na kołysanie dziecka w zasadzie bez wysiłku, co może okazać się zbawienne zwłaszcza w przypadku młodych mam. To także idealne wyposażenie pokoju nastolatki i mebel w przydomowych czytelniach.

Fotel wiszący – gdzie kupić?

Fotele wiszące dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych z wyposażeniem typowo domowym i ogrodowym,  jak i online. Warto przed dokonaniem zakupu zobaczyć przedmiot “na żywo”, choć tak naprawdę w dzisiejszych czasach nie ma takiej potrzeby. Sklepy internetowe z wyposażeniem ogrodu nieraz proponują korzystniejsze ceny (które zresztą można porównać w stosunku do oferty konkurencji) i dobre warunki dostawy oraz ewentualnego zwrotu.

Fotel wiszący jest bez wątpienia idealnym wyborem nie tylko do ogrodu, ale także do pomieszczeń. Sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i w salonie, gdzie można go zestawić zarówno z loftowymi, jak i nowoczesnymi meblami. Może także stanowić ciekawy i modny dodatek do rustykalnego wnętrza, szczególnie ten w wersji z wikliny. Jeśli chccesz dowiedzieć się więcej na temat foteli ogrodowych, zajrzyj na: https://twojezaglebie.pl/jak-przechowywac-wiszace-fotele-ogrodowe/.

Dodaj komentarz