Wanny retro – w jakich łazienkach się sprawdzą?

wystroj lazienkiWybór wanny w stylu retro do łazienki może być podyktowany różnymi względami. Często zakup związany jest z upodobaniem do klasyki, innym razem osoba zakocha się w takiej wannie od pierwszego wejrzenia. Może być też tak, że ktoś całkiem świadomie sięga po styl retro bo po prostu go docenia.

Do czego pasują wanny retro?

Decyzja co do zakupu wanny może być impulsywna, ale przeważnie rzeczywistość szybko ją weryfikuje. Żeby zmieścić w łazience taką wygodną wannę trzeba mieć sporo wolnej przestrzeni. Przeważnie wanny retro są duże i głębokie, więc będą w szczególności pasowały do bardzo dużych łazienek.

Najlepiej jest dobrać najpierw wannę, biorąc pod uwagę dostępność miejsca w łazience. W dalszej kolejności zorganizować pozostałe niezbędne wyposażenie. Dzięki temu każdy element wyposażenia znajdzie się w łazience dlatego, że jest potrzebny – jak chociażby umywalka retro. Unika się też zagracenia.

Wanny retro – wanna w centrum uwagi

Duża wanna zajmuje przeważnie środek łazienki – w ten sposób ustawiane są przeważnie typowe dla stylu retro wanny z nóżkami. Po dokonaniu wyboru modelu można wybrać też, jaka ceramika łazienkowa w stylu retro będzie pasowała do kolorystyki i kształtu wanny.

Bateria wannowa retro stanowi efektowny i niezbędny dodatek do każdej wanny, nawet jeśli ktoś zdecyduje się na mało rzucającą się w oczy wannę stojącą przy ścianie. Te z nóżkami oferowane są jako najbardziej typowe dla klasyki stylu. Można dodatkowo zainwestować w atrakcyjnie wykończone nóżki wyglądające jak w eksponacie z muzeum.

Czy wanny retro pasują do każdej łazienki?

Chociaż moda pozwala mieszać ze sobą różne style, nie zawsze udaje się zrobić to w sposób odpowiedni. Efekty muszą być estetyczne, a w małej łazience lub w przypadku pomieszania elementów w sposób przypadkowy niekoniecznie takie będą. Najlepiej wybierać wanny retro jako część konsekwentnej aranżacji łazienki klasycznej.

Podsumowując, moda na wanny retro i ogólnie styl klasyczny w łazienkach ma się dobrze i na pewno potrwa jeszcze długo. Aranżacje tego typu najodpowiedniejsze są do dużych łazienek.

Dodaj komentarz