W jakim celu powołuje się nadzór inwestorski?

nadzor inwestorski

Nie zawsze sam inwestor decyduje o powołaniu nadzoru inwestorskiego. Zdarza się, że prawo budowlane wymaga powołania takiej instytucji i jest to jeden z wymogów dla uzyskania pozwolenia na budowę. Czym w takim razie jest nadzór inwestorki i w jakich sytuacjach musi zostać powołany?

Co to jest nadzór inwestorski?

Według przepisów polskiego prawa nadzór inwestorski jest takim samym niezbędnym ogniwem, jak inwestor czy kierownik budowy. Jego obecność jest szczególnie pożądana w przypadku dużych inwestycji deweloperskich. Warto też odróżniać zadania nadzoru inwestorskiego we Wrocławiu oraz nadzoru budowlanego – to dwie osobne instytucje.

Podstawowym zadaniem nadzoru inwestorskiego we Wrocławiu jest pilnowanie interesu inwestora. Osoby chcące inwestować w nieruchomości rzadko bowiem posiadają odpowiednią wiedzę techniczną, aby móc kontrolować poprawność wykonanych prac. Tyczy się to też przeróbek i remontów, jak projektowanie instalacji grzewczych we Wrocławiu.

W jakich sprawach nadzór inwestorski jest niezbędny?

Bywa, że w szczególnie trudnych przypadkach zgoda na budowę wymaga powołania nadzoru inwestorskiego we Wrocławiu. Bywa tak również przy dużych zmianach i modernizacjach w użytkowanych już nieruchomościach. Instytucja ta może pomóc stawiać budynek od zera lub nadzorować przebieg termomodernizacji budynków we Wrocławiu.

W zakres obowiązków profesjonalnego nadzoru budowlanego we Wrocławiu wchodzą takie kwestie, jak m. in. czuwanie nad zgodnością z projektem oraz przepisami. Na liście zadań znajduje się tez kontrola wykorzystanych materiałów i jakości wykonanych prac. Dzięki temu inwestor ma pewność, że powstały budynek będzie wykonany w stu procentach fachowo. To również zapewnienie o braku nadwyżki kosztów.

Profesjonalny nadzór inwestorski we Wrocławiu zadba o prawidłowy przebieg procesu budowy dowolnego obiektu. Jego zadaniem jest kontrola materiałów, jak i samej pracy. To zabezpieczenie szczególnie w przypadku bardzo dużych inwestycji.

Dodaj komentarz