Urządzamy sypialnię: Jak wybrać materac?

Jak wybrać materac do sypialnii?

Odpowiednie wyposażenie sypialni to nie lada wyzwanie. Warto wiedzieć o tym, że najważniejszy element, który zapewni nam zdrowy i wygodny sen, stanowi właściwie dopasowany materac. Istotny jest także wybór solidnej ramy łóżka oraz wytrzymałego stelaża. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Wszystkie wskazówki znajdziecie poniżej.

Krok 1. Wybór łóżka

Wymarzone łóżko powinno spełniać kilka podstawowych kryteriów. Ważne jest to, aby posiadało optymalną długość równą sumie wzrostu użytkownika oraz dodanych do niego 25 cm. Na komfort wypoczynku wpływa także szerokość łóżka – dla jednej osoby powinna ona wynosić przynajmniej 80 cm. Nie bez znaczenia pozostaje dodatkowo wysokość mebla, która musi umożliwiać wygodne wstawanie z łóżka, a ponadto zapewniać dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Jeśli natomiast zastanawiamy się nad stylem, w jakim powinno być wykonane łóżko, najlepiej dopasować go do charakteru wnętrza i jego wielkości. Coraz bardziej popularne duże łóżka będą się świetnie prezentować w przestronnych sypialniach, ale ograniczą możliwość swobodnego poruszania się w niewielkich pomieszczeniach.

Krok 2. Wybór materaca

Przed zakupem materaca trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, dla kogo przygotowujemy nową sypialnię? W zależności od wieku i potrzeb danej osoby, materac powinien różnić się rozmiarem oraz wybranymi właściwościami. Jednak bez względu na indywidualne preferencje klienta, idealny materac musi być przede wszystkim wykonany z najlepszej jakości materiałów, a także odznaczać się najnowocześniejszymi technologiami. Dla osób, które poszukują wysokiego komfortu snu każdego dnia świetnym rozwiązaniem są materace SleepMed. Spośród oferty producenta warto zwrócić uwagę na materace piankowe, które gwarantują doskonałą regenerację mięśni pleców oraz utrzymanie kręgosłupa w odpowiedniej pozycji przez całą noc. Dla przykładu, model SleepMed Premium doskonale sprawdzi się w przypadku osób poszukujących równowagi pomiędzy idealnym wsparciem punktowym ciała a swobodą w zmianie pozycji podczas snu. Miłośnikom jeszcze bardziej wygodnego snu bez wątpienia przypadną do gustu materace sprężynowe. W przypadku materaca Sleepmed Hybrid Premium zastosowane pianki zostały wzbogacone o 7-strefową sprężynę typu Multi. Dzięki niej użytkownik otrzymuje idealne podparcie poszczególnych części ciała. Warto zauważyć, że wszystkie materace SleepMed zostały wyposażone w innowacyjną piankę termoelastyczną VitaRest dopasowującą się do kształtu ciała, a ponadto dającą poczucie przyjemnej miękkości oraz technologię Airforce zapewniającą najlepszą wentylację wkładu.

Krok 3. Wybór stelaża

Właściwie wsparcie wybranego przez nas materaca zapewni solidny i odporny na częstą eksploatację stelaż. Przy zakupie konkretnego modelu należy kierować się sprężystością oraz jakością materiału, z którego został wykonany. Dobrymi opiniami cieszą się stelaże drewniane, zwłaszcza te z drewna bukowego. Ten rodzaj drewna doskonale sprawdza się szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na łóżko podwójne. Do łóżek pojedynczych, o małym obciążeniu można dopasować stelaże z drewna sosnowego lub brzozowego. Są one znacznie tańsze, lecz niestety dużo bardziej podatne na odkształcenia.

Urządzanie sypialni wymaga odpowiedniego przemyślenia, tak aby w idealny sposób zaprojektować całą przestrzeń i wybrać najlepszej jakości produkty wyposażenia. Najważniejszym elementem sypialni jest bez wątpienia idealny materac, który zapewni komfort snu, a także doskonałą regenerację całego ciała. Materace piankowe oraz sprężynowe od firmy SleepMed odznaczają się wyjątkowymi rozwiązaniami, które spełnią oczekiwania każdego klienta marzącego o zdrowym śnie.

Dodaj komentarz