Ulepszenia komunikacyjne w dzielnicy Bielany w rejonie stacji Metro Młociny. Z jakich rozwiązań komunikacyjnych mogą korzystać mieszkańcy osiedla METROBIELANY?

Ulepszenia komunikacyjne w dzielnicy Bielany w rejonie stacji Metro Młociny. Z jakich rozwiązań komunikacyjnych mogą korzystać mieszkańcy osiedla METROBIELANY?Mieszkańcy Warszawy często zmuszeni są do codziennego korzystania z komunikacji miejskiej. Kupując lub wynajmując mieszkanie, zazwyczaj dużą uwagę przywiązujemy do dostępnych szlaków i połączeń komunikacyjnych. To całkowicie zrozumiałe, jeżeli weźmiemy pod uwagę to, jak dużym miastem jest Warszawa.

METROBIELANY a komunikacja miejska

Jakie rozwiązania komunikacyjne są dostępne dla mieszkańców osiedla METROBIELANY? Przede wszystkim, należy zaznaczyć, że osiedle jest zlokalizowane blisko stacji pierwszej linii metra: Metro Młociny. W związku z tym, podróżujący mogą szybko i sprawnie dojechać do centrum Warszawy, gdzie krzyżuje się wiele szlaków komunikacyjnych oraz w razie potrzeby udać się w dalszą podróż. Poza tym, pierwsza linia metra dojeżdża aż na Ursynów. Podróż merem jest szybka i co najważniejsze – uniezależniona od miejskich korków, które w godzinach szczytu niestety są w stanie znacząco wydłużyć czas poruszania się po Warszawie. Ponadto, należy pamiętać, że metro jeździ bardzo często, więc podróżujący nie muszą długo czekać na kolejne pociągi.

Co jeszcze? W pobliżu wejścia do stacji Metro Młociny funkcjonują przystanki autobusowe i tramwajowe, dzięki czemu, w razie potrzeby, można skorzystać z obsługiwanych przez nie połączeń. Przykładowo, linią tramwajową numer 11 dojedziemy z okolic Metra Młociny aż na Plac Narutowicza, z kolei tramwajem numer 6 dostaniemy się na dworzec Wileński. Warto dodać, że z okolic Metra Młociny odjeżdżają autobusy kierujące się nie tylko w różne strony Warszawy, ale również poza nią. Co więcej, w pobliżu stacji Metro Młociny dojeżdżają również autobusy nocne, które często są niezbędne, jeśli późno wracamy z pracy, spotkania z przyjaciółmi, przyjęcia itp.

Podsumowując: stacja pierwszej linii metra – Metro Młociny to prężnie działający węzeł komunikacyjny. W jej pobliżu znajdują się bowiem przystanki komunikacji miejskiej, zarówno autobusowe, jak i tramwajowe. Niedaleko stacji mieści się osiedle METROBIELANY. Jego mieszkańcy mogą więc swobodnie korzystać z dostępnych rozwiązań.

Dodaj komentarz