Trendy wnętrzarskie na rok 2019

Projektanci oraz architekci ciągle wymyślają i kreują trendy wnętrzarskie. Kilka motywów szczególnie mocno zaakcentowało swoją obecność na rynku i wygląda na to, że na nich będziemy skupiać naszą uwagę w tym roku.

W tym artykule przedstawimy najbardziej modne style na 2019 rok.

Dywany Geometryczne

Dywany Geometryczne wzory dywanów towarzyszą nam już od jakiegoś czasu, lecz w tym roku zagoszczą w naszych wnętrzach obowiązkowo. Te najchętniej wybierane pokryte zostaną kompozycjami przeróżnych figur wieloboków, kwadratów, pasów etc.. Dodatkowym akcentem towarzyszącym najciekawszym dekoracjom będą kontrastowe wzory. Zatem wybierając dla przykładu jasną podłogę, taką jak panele podłogowe Weninger z kolekcji De Lux – Dąb Syberyjski, idealne będą ciemne dywany niewielkich wymiarów o geometrycznych nadrukach. Powrót do miękkich tkanin Miękkie tkaniny szczególnie mocno zaakcentują swą obecność na łóżkach, sofach i krzesłach. To swoisty powrót do lat 60-tych ubiegłego stulecia, królowały wtedy aksamity i welury i nie inaczej będzie w tym roku. Jeśli dodamy do tego zaokrąglone kształty mebli i dodatków to uzyskamy idealną lecz bardzo modną retrospekcję. To, co do niedawna mogło wydawać się nieciekawe, w tym sezonie zobaczymy w najmodniejszych magazynach. Hitem okażą się wszelkie sofy, fotele czy krzesła o liniach, których dano nie widzieliśmy.

Drewno

Drewno i natura Kolejnym nawiązaniem do przeszłości będzie to co naturalne, nadal bardzo chętnie wybierane i eksponowane w postaci naturalnych materiałów i tych drewnopochodnych również. Natomiast w przypadku np. pokryć podłogowych, niekoniecznie musi to być idealny rysunek drewna, wręcz przeciwnie. Mocno widoczne słoje drewna, nieco surowe w wyrazie będą poszukiwane jako odzwierciedlenie tego co naturalne i charakterystyczne. Z tych klasycznych propozycji warto spojrzeć na Dąb Wenecki. Dla tych natomiast, którzy swoje spojrzenia kierują ku minimalizmowi skandynawskiemu, warto przedstawić  z kolekcji Weninger Premium o charakterystycznym usłojeniu i pięknej strukturze.

Oryginalność w stylu boho

W czołówce najbardziej popularnych trendów na 2019 rok nie może zabraknąć stylu boho. Staje się on widoczny najbardziej w dodatkach w postaci barwnych wzorów, i znów, powrocie do tego co już kiedyś gościło we wnętrzach. Ci którzy zmyślnie aranżują swoje przestrzenie na pewno nie pominą stylu eklektycznego. Wymieszania starego z nowym, spokoju z chaosem. Co za tym idzie swobodnego wyrażania siebie w projektowaniu wnętrz tak abyśmy mogli się w nich czuć jak najbardziej swobodnie i naturalnie.

Do tego dążą projektanci i designerzy w 2019 roku.

Dodaj komentarz