Taras, balkon czy loggia?

Taras, balkon czy loggia? fot.: Strening Architects

Prywatna przestrzeń, w której można „złapać oddech”, zrelaksować się, naładować umysł i ciało pozytywną energią. Takim miejscem może być balkon, taras lub loggia.

Balkon, taras i loggia stanowią dodatkową przestrzeń nieruchomości, która zwykle nie jest wliczana w metraż kupowanego mieszkania czy domu. Te dodatkowe powierzchnie sprawiają, że nawet niewielkie mieszkania stają się bardziej komfortowe i przestronne.

Przestrzeń ta, odpowiednio zaprojektowana i wyposażona zgodnie z naszymi potrzebami, to miejsce w którym praktycznie przez cały rok możemy spędzać wolny czas. I nawet jeśli przestrzenie te są niewielkie, wystarczy tylko dobry pomysł, by ciekawie i praktycznie je wykorzystać.

Taras, balkon czy loggia?

Tarasem, balkon i loggia różnią się konstrukcyjnie. Taras to pozioma przestrzeń znajdująca się na wysokości parteru, pięter czy dachu przypominająca stropodachy.  Balkon to z kolei płyta znajdująca się na poziomie stropu budynku, na belkach lub bez nich w konstrukcji żelbetowej. Kolejna z omawianych form architektonicznych to loggia, która wizualnie różni się najbardziej od tarasu i balkonu. Loggia przestrzeń, która cofnięta jest w stosunku do linii elewacji – wygląda tak jakby wnikała w przestrzeń budynku.

Aranżacja strefy wypoczynku

Podstawowym wyposażeniem balkonu, loggi czy tarasu są wygodne siedziska. Może to być sofa, fotel, pufa, hamak czy ławeczka. Ale warto też pokusić się o wykonanie siedzisk według własnego projektu, np. z modnych ostatnio europalet. Ich stworzenie jest dość łatwe, a późniejsze użytkowanie wygodne.

W przestrzeni wypoczynkowej nie może również zabraknąć zieleni i kwiatów, które sprawią że poczujemy się jak w parku.

Taras, balkon czy loggia? fot.: AYA Living Group


Źródło: WPBM „Mój Dom” S.A.

One comment

Dodaj komentarz