Tapety w stylu tropikalnym – zobacz najmodniejsze wzory w 2020!

Tapety ścienne z motywem tropikalnym to obecnie jeden z najpopularniejszych i najprostszych sposobów na szybką i efektowną zmianę wyglądu wnętrza. Charakterystyczne tropikalne wzornictwo wyróżnia się na tle innych soczystymi kolorami egzotycznych roślin i zwierząt. Tapeta tropikalna może być pokryta wyłącznie jednym rodzajem liści, na przykład palmy, albo ozdobiona wieloma gatunkami liści, kwiatów i owoców. W obu przypadkach jej wykorzystanie zamieni każdą ścianę w niemal realistyczny kadr z dżungli.

Egzotyczne tapety w każdym wnętrzu

Tapety w stylu tropikalnym sprawdzą w każdego rodzaju wnętrzach. Tapeta z prostym wzorem liści na pastelowym tle to idealna propozycja ozdoby małych i niezbyt dobrze oświetlonych pomieszczeń. Egzotyczna, roślinna struktura grafiki sprawi, że takie wnętrze będzie wydawało się przestronniejsze, a jasne kolory nie pomniejszą optycznie i tak już ograniczonej powierzchni. Tapety w ciemniejszych barwach zieleni i granatu lepiej będą się eksponować w większych pomieszczeniach. Dodadzą one luksusu, elegancji i nuty tajemniczości przestrzeniom takim jak salon, sypialnia czy biuro albo gabinet.

Tapety w stylu tropikalnym

https://decowall.pl/kabuki/211-tapeta-tropikalna-106569-palmy.html

Tropikalna dżungla w pokoju dziecka

Najbardziej kolorowe tapety wydają się być wręcz stworzone po to, by zamienić pokój najmłodszych dzieci w prawdziwy tropikalny las. Tapeta, które zawiera wzory wielu egzotycznych gatunków roślin sprawi, że wnętrze nią ozdobione stanie się żywe i radosne. Nasycone, wyraziste kolory grafiki będą przyciągać uwagę maluchów i nie pozwolą im się nudzić, stymulując jednocześnie ich rozwój i budząc zainteresowanie światem. Z tego powodu tapeta w stylu tropikalnym może służyć jako plansza pierwszej lekcji edukacyjnej o nieznanych dzieciom wcześniej roślinach, zwierzętach i odległych zakątkach świata. Zgadywanie i zapamiętywania nazw roślin występujących na tapecie to gwarancja dobrej zabawy i cennej lekcji, nie tylko dla dzieci, ale również rodziców.

Tropikalne tapety

https://decowall.pl/tapety-dzieciece/96-tapeta-106842-tropikalne-liscie-art-deco.html

Nieco starszym dzieciom i nastolatkom, które również marzą o własnym kawałku dżungli na ścianie, do gustu przypadną bardziej stonowane tapety, które oprócz motywów tropikalnych zawierają także inne elementy graficzne takie jak napisy. Wzory egzotycznych tapet dla młodzieży zaskakują oryginalnością i nietypowym doborem kolorów. Neonowe różowe liście palmy przyciągają wzrok i spełniają estetyczne oczekiwania młodych ludzi, których wyobraźnia nie ma granic.

Jedna ściana czy total look?

Wzorzystość i dynamika tapet sprawia, że zwykle pokrywa się nimi tylko jedną ścianę w pomieszczeniu, a pozostałe pozostawia gładkimi. To bezpieczny sposób, który zawsze się sprawdza, dając ciekawy, przyjemny dla oka efekt. Jeśli jednak pokusa ozdobienia tapetą wszystkich ścian jest duża – świetnie spiszą się w wykonaniu tego zadania właśnie tapety w stylu tropikalnym.

Modne tropikalne wzory na ściane

https://4wall.pl/tapety-tropikalne/3682-2170-tropikalna-tapeta-liscie-palmy-104885.html

Najlepsze będą te o prostych, liściastych wzorach i utrzymane kolorystycznie w maksymalnie dwóch, przygaszonych odcieniach. Wnętrza pokryte w całości egzotyczną tapetą nie potrzebują niczego więcej, poza minimalistycznymi dodatkami, by robić naprawdę duże wrażenie.

Dodaj komentarz