Strefa wellness w Twojej łazience – jak zmienić łazienkę w SPA?

Wiele osób marzy o stworzeniu prawdziwej strefy relaksu w swoim domu. Łazienka to pomieszczenie, które nadaje się idealnie zaaranżowania swojego prywatnego SPA. Jak stworzyć w tym wnętrzu wyjątkowy, sprzyjający odpoczynkowi klimat?

Jakie wyposażenie łazienki pozwoli stworzyć w niej strefę wellness?

Aranżacja naszej prywatnej strefy SPA powinna opierać się na odpowiednim doborze zarówno urządzeń, jak i dodatków, które pomogą utworzyć we wnętrzu przyjemny, pozwalający na odprężenie się klimat.

Kompletując wyposażenie tego pomieszczenia, warto rozważyć zakup takich elementów, jak:

  • wanna z hydromasażem — w sytuacji, w której wymiary łazienki na to pozwalają bez dwóch zdań, warto postawić na wannę, w której można zapewnić sobie dłużą chwilę relaksu i odprężenia mięśni ciała, w sytuacji, w której właściciel łazienki nie ma ku temu warunków, naturalnym wyborem będzie zestaw prysznicowy, warto by w jego skład wchodziła deszczownica prysznicowa, która zapewni tak pożądany moment odprężenia, ciekawą nowością na rynku jest z kolei prysznic horyzontalny, w którym można się myć na leżąco,
  • oświetlenie LED — sprzyjające odpoczynkowi oświetlenie łazienki bez wątpienia pomoże w nadaniu temu miejscu wyjątkowego nastroju, do tego celu warto wykorzystać lampy, listwy, kinkiety, czy lustro LED,
  • sauna — zastosowanie tego elementu jest wręcz idealnym dopełnieniem strefy wellness, choć wiele osób obawia się, że jego montaż jest możliwy jedyna w niezwykle przestronnych łazienkach w rzeczywistości, wiele projektów może być z powodzeniem zrealizowanych w pomieszczeniach o standardowym metrażu,
  • akcesoria — wbrew pozorom dobór dodatków do takiej łazienki jest niezwykle ważny, nastrojowy, a zarazem kojący klimat można uzyskać poprzez wykorzystanie olejków eterycznych, przepięknych świeczników, naturalnych zielonych roślin, czy bambusowego stojaka na ręczniki.

Co więcej, warto zadbać o to, by nasze prywatne SPA było odpowiednio ogrzane w sezonie zimowym. Ogrzewanie podłogowe w łazience to rozwiązanie, które sprawdzi się idealnie w przypadku mniejszych pomieszczeń.

Dlaczego warto stworzyć SPA w łazience?

Prywatna strefa wellness jest sposobem na zadbanie o swój codzienny dobrostan, poczucie harmonii, polepszenie samopoczucia, a zatem zwiększenie jakości życia. SPA w łazience może być utworzone zarówno w przestronnych, jak i niewielkich pomieszczeniach w bloku. Odpowiedni dobór elementów pozwoli każdemu stworzyć taką relaksacyjną sferę dostosowaną do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz