Gdzie spędzamy najwięcej czasu będąc w domu?

Gdzie spędzamy najwięcej czasu będąc w domu?Dom to nasza oaza – odpoczywamy w nim po pracy, spotykamy się z bliskimi i po prostu czujemy się w nim bezpiecznie. A w którym pomieszczeniu spędzamy najwięcej czasu? W kuchni przygotowując posiłki, w salonie przed telewizorem, a może w sypialni, czytając książkę?

Gdzie spędzamy najwięcej czasu będąc w domu – wygrywa salon

Liderem wśród pomieszczeń, pod względem ilości spędzanego w nim czasu, jest salon – taką odpowiedź wskazało 41% badanych. Zaraz po nim uplasowała się kuchnia (potwierdziło to 28% ankietowanych), przy czym to kobiety dużo częściej wskazywały to pomieszczenie niż mężczyźni (39% w porównaniu do 16%). Co dziesiąty Polak jako najchętniej odwiedzane pomieszczenie wskazał sypialnię.

Gdzie spędzamy najwięcej czasu będąc w domu?

Dobrze zagospodarowana przestrzeń

Jak pokazują wyniki badań, kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu w ciągu dnia. Dla pań jest ono szczególnie ważne – to właśnie w nim, na równi z salonem, najczęściej podejmują one swoje codzienne aktywności (po 39%). Dlatego istotnym jest, aby miejsce to zaprojektować i wyposażyć tak, by było jak najbardziej funkcjonalne – tym bardziej, że zazwyczaj nie jest ono zbyt duże. Wszystko powinno więc być pomysłowo zorganizowane.

Oprócz mebli, niezbędne jest wyposażenie kuchni w odpowiednie sprzęty, które odpowiedzą na nasze potrzeby i wpiszą się w  styl całego pomieszczenia. Na szczęście producenci sprzętów AGD wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, tworząc całe linie produktów w konkretnym stylu – nowoczesnym, retro czy klasycznym. Przy ich wyborze, poza designem, powinniśmy kierować się także funkcjami urządzeń – oczywiście w zależności od naszych potrzeb.

Jeśli uwielbiamy piec, warto pomyśleć o wielofunkcyjnym piekarniku. Dzięki takim urządzeniom mamy kontrolę nad przyrządzanymi posiłkami oraz pewność, że są odpowiednio przygotowane i smaczne.

Dlatego, przy wyborze dowolnego sprzętu AGD do naszej kuchni, warto przeanalizować potrzeby całej rodziny, tak aby nasza kuchnia oprócz tego, że jest piękna, była też funkcjonalna.


Źródło: Badanie polskich internautów przeprowadzone na początku lutego 2016 przez markę Hotpoint, producenta sprzętu AGD.

2 komentarze

Dodaj komentarz