Siatki plecione nie tylko na ogrodzenie – gdzie jeszcze można je zastosować?

Metalowe siatki plecione mają obecnie bardzo szerokie zastosowanie i nadają się do wykonania wielu różnych projektów. Chociaż najczęściej kojarzone są jako siatki ogrodzeniowe, poza tym przeznaczeniem można wykorzystać je też na inne sposoby. Co warto wiedzieć na temat siatek plecionych?

Siatka pleciona – co to jest?

Pod pojęciem siatek plecionych znajduje się pełna gama różnych typów produktów metalowych powstających z drutu. Jest on odpowiednio splatany za pomocą dedykowanych do tego celu maszyn.

Siatki plecione oferowane są w różnych wariantach, głównie jako siatki plecione karbowane – jednokarbowe i wielokarbowe. Do ich produkcji stosowane są tuby falowane oraz okrągłe, które dają splot płócienny.

Jednokarbowe i wielokarbowe siatki plecione

Dostępne w sprzedaży siatki plecione – https://www.sitometal.pl/oferta/siatki-karbowane jednokarbowe i wielokarbowe mają nieco inne właściwości, co przekłada się także na ich zastosowanie.

Jednokarbowe siatki cechują się wysoką jakością splotu – jego trwałością i niezmiennością. Za pomocą tej techniki produkcyjnej można uzyskać siatki o bardzo ścisłym splocie, o identycznej wielkości oczek.

Wielokarbowe siatki cechują się na ogół większymi oczkami, a także lżejszą konstrukcją. W tym przypadku druty splatane są nie co jeden, jak w siatkach jednokarbowych, ale co kilka karbów.

Gdzie stosuje się siatki plecione?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, siatki plecione mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego mogą być one wykorzystywane w różnych obszarach gospodarki, między innymi w przemyśle, rolnictwie, ogrodnictwie, budownictwie.

Wśród głównych zastosowań siatek plecionych znajdują się:

  • ogrodzenia – siatki pozwalają na wykonanie sztywnych i trwałych wypełnień bram, furtek oraz przęseł ogrodzeniowych, na przykład przy wykonaniu ogrodzenia wokół domu czy posesji firmy
  • ścianki działowe – dzięki siatkom plecionym można wykonać ażurowe ścianki działowe w budynkach i na zewnątrz nich
  • osłony – siatki o odpowiednio ciasno plecionych oczkach bardzo dobrze sprawdzają się jako osłony zabezpieczające, na przykład na maszyny oraz na urządzenia
  • klatki – kolejnym zastosowaniem siatek jest możliwość budowy ażurowych klatek hodowlanych oraz kojców dla zwierąt
  • filtry – dzięki siatkom plecionym można efektywnie filtrować różne zanieczyszczenia, na przykład z wody, kruszyw
  • kosze – siatki stosowne są do wytwarzania koszów, kontenerów o ażurowej budowie

Zatem siatki plecione mają bardzo szerokie zastosowanie w różnych obszarach. Z aktualnymi ofertami producentów siatek można zapoznać się bliżej na ich stronach internetowych.

Dodaj komentarz