Schody w ogrodzie – jak je wybrać?

Schody w ogrodzie stanowią idealne rozwiązanie dla zróżnicowanego ukształtowania terenu. Powinny być jednak inwestycją dokładnie przemyślaną.

Na początku powinniśmy wziąć pod uwagę to, gdzie zostaną zlokalizowane nasze schody, a ponadto w jakiej technologii zostaną wykonane.

Schody w ogrodzie – a może prefabrykaty?

Dobrym rozwiązaniem mogą być prefabrykaty proponowane w formie gotowych już bloków schodowych. Łatwe i estetyczne zabudowanie stopni zapewniają ich monolityczne elementy. Można je wykorzystać zarówno przy tarasie, jak i w ogrodzie. Ich wytrzymałość sprawdza się także w przestrzeni publicznej.

Schody ogródPamiętajmy o tym, że liczba stopni w biegu powinna być nieparzysta. Podyktowane jest to nieparzystością naturalnego rytmu ludzkiego chodu.  Najlepiej, jeśli są to nie mniej niż trzy i nie więcej niż pięć stopni w jednym ciągu.

Ogród schody

fot. materiały prasowe

2 komentarze

  • Ula

    ja mam z prefabrykatów i jestem zadowolona, kolega budowlaniec doradził

  • Budomiks

    Zaproponowane w wpisie materiały na schody w ogrodzie przypadły mi do gustu. Prezentują się estetycznie i wyglądają na solidne, poza tym pewnie nie są zbyt drogie. Odpowiedni dobór materiału jest ważny.
    Z wpisu dowiedziałem się wielu przydatnych informacji, które z chęcią wykorzystam. Pozwolę sobie na przeczytanie kilku innych wpisów.

Dodaj komentarz