Schody strychowe aluminiowe czy metalowe – jakie wybrać?

schody aluminiowe

Dawno już minęły czasy, kiedy do otworu strychowego była przystawiona drabina. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na wybór odpowiednich schodów strychowych, które nie muszą być widoczne na pierwszy rzut oka. Schody drewniane, aluminiowe, składane, nożycowe, wysuwane to tylko niektóre rozwiązania dostępne aktualnie na rynku. Jakie schody wybrać na strych?

Jak wybrać schody na strych?

Wybierając schody strychowe aluminiowe czy metalowe należy wziąć przede wszystkim pod uwagę ilość miejsca, jakim dysponujemy. Otwór na strych może być umieszczony w różnych miejscach – w garderobie, sypialni czy gabinecie. Przy małej ilości miejsca, najlepszym rozwiązaniem będą schody składane, które w całości chowają się w wyłazie. Schody muszą pasować do wyłazu na strych. Schody strychowe dostępne są w różnych długościach, dlatego ważne jest by zmierzyć odległość od sufitu do podłogi. Kupienie odpowiedniego rozmiaru jest ważne, bo zaoszczędza pracę. Ważny jest dobór materiału, z którego wykonane są schody.  Z reguły im cięższa drabina strychowa, tym jest mocniejsza. Wybierając schody strychowe trzeba pod uwagę wziąć wygodę, bezpieczeństwo i ogólna użyteczność. 

Wygodne schody strychowe

Wybierając schody prowadzące na strych, musimy wiedzieć gdzie zostaną zainstalowane. Schody strychowe powinny być lekkie i łatwe w obsłudze. Każdy z domowników powinien sobie z nimi poradzić. Połączenie stylu z funkcjonalnością pozwala na wybór schodów, które zapewnią bezpieczne użytkowanie, a w momencie wysunięcia będą prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Dobrze dobrane schody prowadzące na strych, powinny zapewniać swobodny dostęp do poddasza. Dla miłośników nowoczesnych rozwiązań, dobrym wyborem mogą być drabiny elektryczne w wersji automatycznej lub półautomatycznej.  Jeśli chcesz, by drabina się rozłożyła, wystarczy wcisnąć jeden przycisk. 

Na rynku dostępne są różne modele schodów strychowych. Ich wybór zależy od ilości miejsca, które posiadamy, a także odpowiadać osobistym preferencjom użytkowników. 

Dodaj komentarz