Salon w stylu rustykalnym – przydatne wskazówki.

rustykalne wnetrza

Styl rustykalny w ostatnim czasie staje się coraz modniejszy. Ludzie chętnie stawiają na naturalne rozwiązania w swoich mieszkaniach. Sielskie aranżacje cieszą oko domowników i pozytywnie wpływają na nastroje. Salon w stylu rustykalnym jest aktualnie na topie. Jak urządzić pomieszczenie, aby oddawało charakter przytulnych wiejskich domków? Jakie dodatki podkreślą wyjątkowy rustykalny styl?

czerwona cegla tapeta

Główne cechy stylu rustykalnego

Zanim przystąpi się do aranżacji pomieszczenia, jakim jest salon w stylu rustykalnym, warto poznać cechy takiego wnętrza. Charakteryzuje je przede wszystkim duża ilość drewnianych elementów, które kojarzą się z wiejsko-górskim domkiem.

Jeśli chodzi o barwy we wnętrzu rustykalnym, warto postawić na stonowane i delikatne kolory materiałów. Bardzo często w pomieszczeniach stosuje się zieleń czy szare odcienie błękitu.

Jeśli chodzi o surowce, które wykorzystuje się podczas aranżacji salonu w stylu rustykalnym, najpopularniejsze jest drewno w ciepłych odcieniach, które nada w salonie niepowtarzalnego charakteru. Ponadto pożądane są wszelkie naturalne materiały takie jak cegła, kamień czy tekstylia takie jak len, czy beżowa bawełna. Charakterystyczne dla stylu rustykalnego są wszelkiego rodzaju zniszczenia i niedoskonałości spowodowane użytkowaniem i naturalną prostotą materiałów. Najczęściej są to sęki w drewnie, chropowate struktury, przebarwienia czy zadrapania.

styl rustykalny

Jak urządzić salon w stylu rustykalnym? Najważniejsze zasady

Jak urządzić salon w stylu rustykalnym? Z pozoru wydaje się to trudnym zadaniem, jednak po zapoznaniu się z zasadami aranżacyjnymi nie powinno być problematyczne.

Salon to zazwyczaj większe przestrzenie, w którym można zastosować wiele materiałów i struktur. Dobrze jest zadbać o podstawowe elementy wnętrza takie jak podłogi czy ściany. Jeśli chodzi o podłogę, warto pomyśleć nad drewnem lub płytkami stylizowanymi na używane i zniszczone. W kwestii ścian dobrym wyborem będzie tapeta. To nowoczesne rozwiązanie jest w stanie nadać pomieszczeniu każdego klimatu, jednak należy pomyśleć o odpowiednim wzorze.

Bardzo często w miejscach takich jak salon rustykalny znajdują się kominki, które sprawiają, że pomieszczenie jest przytulne. Dobrym wyborem będą ściany udekorowane czerwoną cegłą.

Meble w salonie rustykalnym zazwyczaj wykonane są z drewna. Najlepiej jeśli na jego powierzchni widoczne są niedoskonałości w postaci sęków czy przebarwień. Dodatkowo często wykorzystuje się metodę opalania, aby nadać im niepowtarzalnego stylu.

styl rustykalny

Jakie dekoracje wybrać do domu w stylu rustykalnym?

Dekoracje do domu w stylu rustykalnym powinny być jak najbardziej naturalne. Bardzo często w ramach dekoracji stawia się wiklinowe kosze wypełnione owocami. Stoły ozdabiają wazony z suszonymi kwiatami lub świeczniki ze świecami z naturalnego wosku.

Jednak warto pamiętać, że ozdobą w domu może być również fototapeta. W ostatnim czasie bardzo chętnie wybierany jest wzór taki jak rustykalne liście. To grafika, która sprawi, że każdy dom nabierze wyjątkowego charakteru. Jeśli zastanawiamy się nad ich zakupem warto odwiedzić stronę: https://4wall.pl/.

Urządzenie salonu w stylu rustykalnym nie jest najłatwiejsze. Jednak po zapoznaniu się z najważniejszymi zasadami może być znacznie prostsze.

modne wnetrza

Dodaj komentarz