Rusztowania – jakie wyróżniamy rodzaje?

Rusztowaniem nazywamy tymczasową konstrukcję, która znacznie ułatwia pracę na wysokościach. Takie rozwiązanie wykorzystywane jest głównie przy budowie i remontach domów. Nierzadko zdarza się, że służy również jako pomoc nośna do różnych innych celów, np. w przypadku budowy sceny na koncert. Jakie wyróżniamy rodzaje rusztowań? Podpowiadamy.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje rusztowań?

Rusztowania na Śląsku oferują rozmaite rozwiązania. Warto mieć świadomość tego, że każda konstrukcja składa się z połączonych ze sobą pionowych słupków, na których znajduje się pomost. Możemy jednak wyróżnić kilka rodzajów rusztowań i szczególnie warto mieć to na względzie, gdy planujemy dłuższą budowę. Jeśli interesuje nas montaż rusztowań w Katowicach, to dobrym pomysłem jest zapytanie specjalistów o pomoc w wybraniu odpowiedniego rodzaju.

Wyróżniamy między innymi rusztowanie warszawskie, które jest jednym z najpopularniejszych. Stosuje się je głównie w pracach tynkarskich oraz budowlanych. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że może być ono stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, za sprawą niewielkich elementów, z których się składa. Rusztowanie to jest niezwykle łatwe w użytkowaniu jak i skonstruowaniu, ponieważ składa się z dwóch pionowych rur, które połączone są ze sobą dwiema cieńszymi.

Na uwagę zasługuje również rusztowanie ramowe, które jest niezwykle stabilne. Wszystko za sprawą licznych pomostów oraz ukośnych stężeń, które są przymocowane do ramy. Rusztowanie to jest niezwykle bezpieczne, ponieważ posiada odpowiednie barierki.

Jakie rusztowanie warto wybrać?

To zależy przede wszystkim od rodzaju podejmowanych przez nas prac i ich długości. Warto przyjrzeć się rusztowaniu przejezdnemu, które daje niesamowity komfort użytkowania. Wykorzystuje się je zawsze wtedy, gdy konieczna jest częsta zmiana położenia. Wygodna forma sprawia, że rusztowanie to wykorzystywane jest przez wielu budowlańców. Do popularniejszych rodzajów rusztowań należą jeszcze stojakowe, kozłowe, modułowe oraz systemowe.

Dodaj komentarz