Rolety zewnętrzne – dlaczego warto na nie stawiać?

rolety do okienRolety zewnętrzne są coraz częściej stosowanym produktem, który widujemy na domach jednorodzinnych, lecz czasem także i na budynkach wielorodzinnych. Trudno się temu dziwić, bowiem montaż rolet wiąże się z wieloma korzyściami dla domowników. Dlaczego warto na nie stawiać? Podpowiadamy.

Rolety zewnętrzne a bezpieczeństwo budynku

Jednym z kluczowych atutów rolet zewnętrznych jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Nawet najprostsza roleta jest dodatkową barierą ochronną dla stolarki okiennej. Stanowi również zabezpieczenie przed aktami wandalizmu. Odpowiednio dobrana będzie też zniechęcała potencjalnych włamywaczy. W ofertach wielu firm można znaleźć specjalne rolety antywłamaniowe, które dają jeszcze większy stopień ochrony. Wbudowany alarm, trwały pancerz czy czujniki ruchu to tylko niektóre z popularnych rozwiązań.

Coraz większa rzesza konsumentów wybiera rolet ze standardem RC1 odo RC3. Im wyższa liczba następująca po symbolu literowym, tym większy stopień zabezpieczenia przed kradzieżą. Rolety typy RC3 są dedykowane do budynków o podwyższonym zagrożeniu włamaniem.

Komfort użytkowania budynku

Dobrze dobrane rolety zewnętrzne w Bytomiu są nie tylko swoistą ozdobą budynku, lecz również sposobem na poprawienie komfortu zamieszkania. Ich montaż będzie szczególnie korzystny dla tych osób, które mieszkają w ruchliwej okolicy bądź w samym centrum miasta. Dodatkowa roleta zewnętrzna jest w stanie znacząco zminimalizować hałasy dobiegające z ulic. Wielu producentów zapewnia, że ich produkty są w stanie wyciszyć pomieszczenie nawet o kilkanaście decybeli.

Stosowanie rolet zewnętrznych to jednoznaczne zapewnienie mieszkańcom wysokiego poczucia prywatności. Zasłonięta roleta oddziela domowników od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Jest to także prosty sposób na zapewnienie sobie odrobiny spokoju, a jednocześnie dodatkową ochronę budynku. Firma DM Projekt zapewnia jedynie sprawdzone i wysokiej jakości produkty, które zabezpieczą mieszkanie przed włamywaczami, a jednocześnie będą wyglądać stylowo i elegancko.

Dodaj komentarz