Remonty dachów – krok po kroku

remont dachuObjawy takie jak przeciekanie dachu, odkształcenia, pęknięcia czy nagromadzenie pleśni i owadów są jasnym sygnałem do tego, że należy jak najszybciej wykonać remont dachu. Każdy inwestor czy właściciel budynku dobrze wie, że pomimo nowoczesnych metod budownictwa, dach jest narażony na wiele warunków atmosferycznych. Nagromadzenie ciepła, zimna, śniegu, gradu czy też deszczu z pewnością nie wpływa pozytywnie na kondycję dachu. Remont pokrycia dachowego może przybierać różną formę. Koszt takiego remontu może się różnić zależnie od wykorzystywanej metody i materiałów.

Jaka metoda remontu dachu jest najtańsza?

Ogólnie rzecz biorąc, remonty dachów w Krakowie można podzielić na dwie metody. Zdecydowanie droższym rozwiązaniem jest usunięcie aktualnego pokrycia dachowego i wstawienie nowego. Można wówczas zdecydować się na ten sam typ pokrycia lub skorzystać z innego, lżejszego. Nie mniej jednak takie rozwiązanie jest kosztowne i jednocześnie trzeba liczyć się z odpowiednim zabezpieczeniem dachu. Proces usuwania starego pokrycia i montowanie nowego nie jest szybki. Dlatego na czas remontu należy odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo dachu. Tańszą metodą renowacji jest nałożenie nowe pokrycia na już istniejące. Wówczas proces staje się tańszy. Wszystko zależy jednak od werdyktu rzeczoznawcy, który określi, która metoda sprawdzi się najlepiej.

Dobór rodzaju pokrycia dachowego

Niezależnie jaką metodę się obierze, kolejnym elementem jest dobór pokrycia. Obecnie na rynku istnieje wiele możliwości pod tym względem. Bardzo popularne są pokrycia bitumiczne, które cieszą się uznaniem dzięki swojej uniwersalności i ładnej estetyce. Są dobrym rozwiązaniem w przypadku dachów skośnych, jednak charakteryzują się słabą termoizolacją. Serwis dachów można przeprowadzić również za pomocą blachodachówek. Charakteryzują się one stosunkowo niską ceną i lekkością. Wyróżnić można również pokrycia ceramiczne lub PCV.

Dobór profesjonalnej firmy

Jeżeli wymagane jest nałożenie pokrycia z blachodachówki Olkusz czy też z innego materiału, zawsze warto skontaktować się ze specjalistą. Układanie pokrycia jest precyzyjną pracą i żeby efekt był zadowalający, należy postawić na profesjonalizm.

Dodaj komentarz