Remont w kuchni – architekt, fachowiec czy własnoręcznie?

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu w którym oprócz przygotowywania oraz spożywania posiłków, toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Planując remont tego wnętrza, warto dokładnie się do tego przygotować. Pozostaje pytanie czy lepiej w tej kwestii skorzystać z pomocy profesjonalistów, czy też zamienić się w „złotą rączkę” i samemu przeprowadzić remont. W swoim najnowszym raporcie „Wakacyjne remonty Polaków” postanowiła sprawdzić to marka Hotpoint.

Remont kuchni, to zazwyczaj prace na co najmniej kilka lub nawet kilkanaście lat. Decyzja związana z jej wyposażeniem i wykończeniem jest więc bardzo ważna. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie marki Hotpoint, blisko 1/3 ankietowanych (28%) ma zamiar zmienić wygląd tego pomieszczenia w te wakacje. Ponadto 40% respondentów zadeklarowało, że na czas remontu zamierza wziąć urlop. Czy to oznacza, że prace remontowe planujemy najczęściej wykonać sami?

Remont w kuchni – komu go powierzyć?

Analizując wyniki badania można stwierdzić, że Polacy należą do bardzo zaradnych osób. Spośród ankietowanych planujących remont kuchni, zdecydowana większość deklaruje chęć przeprowadzenia przynajmniej części remontu samodzielnie (69%). Jedynie 8% planuje skorzystać z usług architekta wnętrz, a 29% powierzy cały remont fachowcom. Aż 83% ankietowanych deklaruje samodzielne pomalowanie ścian. Co ciekawe, 55% respondentów jest gotowa podjąć się prac przy instalacji oświetlenia, połowa wymienić własnoręcznie sprzęty AGD, a prawie połowa położyć kafelki (49%). Co trzeci badany, przeprowadzając remont, podejmie się też wymiany podłogi (35%).

Etapy remontu, które rzadziej są wykonywane samodzielnie, to bardziej zaawansowane prace remontowe, wymagające dodatkowych kwalifikacji, takie jak: przebudowa instalacji wodnej, elektrycznej i gazowej.

Remont w kuchni raport

 

Raport remont w kuchni

źródło: Hotpoint

One comment

Dodaj komentarz