Przecinarka do glazury – jak ją obsługiwać?

Przecinarka do glazury to bardzo specyficzne narzędzie. Jak więc z niego dobrze korzystać?

Przecinarka do glazury – na co zwracać uwagę przy jej wyborze

Narzędzia glazurnicze w większości przypadków są sprzętami, które jesteśmy w stanie bez problemu wykorzystywać także i w innych zadaniach związanych z branżą budowlaną. Istnieje jednak jedno urządzenie, które posiada bardzo wąski zakres zastosowania, lecz dla glazurnika jest elementem, którego najzwyczajniej w świecie nie sposób pominąć. Jest to oczywiście przecinarka do glazury – charakterystycznie wyglądające rozwiązanie, które pozwala na bardzo sprawne i niezwykle precyzyjne cięcie płytek ceramicznych. Sprzęt ten jest nieraz nazywany również gilotyną z uwagi na specyfikę swojego działania. Jednym pociągnięciem jesteśmy w stanie przeciąć ceramiczną płytkę bez większego problemu i z naprawdę wysoką skutecznością. Jeżeli zabieramy się za działania glazurnicze, konieczne będzie dobranie takiej przecinarki, która będzie odpowiadać wielkości naszych płytka, a przy okazji będzie cechować się jak najlepszą skutecznością. Inną sprawą są jednak również umiejętności. Jak więc odpowiednio używać tego sprzętu?

Przecinarka do glazury i cięcie nią płytek od A do Z

Na sam początek musimy samodzielnie wytyczyć na płytce linię cięcia. To właśnie wzdłuż niej ułożymy gilotynę, dlatego konieczne jest zachowanie maksymalnej precyzji. Płytkę układamy na przecinarce, a następnie do jednego z jej końców dociskamy koło tnące. Pewnym, jednostajnym ruchem przecinamy płytkę, która powinna przedzielić się na dwie części. Jeżeli nasza przecinarka do glazury Sigma nie da nam idealnego efektu, powinniśmy poprawić cięcie szlifierką, która wyposażona będzie z diamentową tarczę.

Gdzie najlepiej kupić przecinarkę do glazury?

Zwykłą przecinarkę do glazury kupimy w praktycznie każdym supermarkecie budowlanym. Jeżeli jednak chodzi o bardziej zaawansowany sprzęt, konieczny może być kontakt z producentem urządzeń dla doświadczonych glazurników.

Dodaj komentarz