Podnośnik terenowy Kraków – rodzaje i zastosowanie

Podnosnik terenowyWśród ruchomych podestów przejezdnych wyróżnia się między innymi podnośnik koszowy, jego główną funkcją jest pomoc w przemieszczaniu pracowników na odpowiednią wysokość. Stojąc na powierzchni roboczej kosza można czuć się bezpiecznie, ponieważ jest on zamontowany na końcu hydraulicznego ramienia. Wyróżnia się kilka rodzajów konstrukcji podnośników koszowych: przegubowa, nożycowa i teleskopowa – każdy z nich podlega dozorowi technicznemu.

Podnośnik terenowy Kraków

Każdy podnośnik terenowy Kraków może być wykorzystany przy realizacji prac budowlanych, remontowych oraz montażowych. Stanowi to najlepszą alternatywę dla klasycznych drabin i rusztowań. Z podnośników korzystają nierzadko strażacy oraz osoby zajmujące się malowaniem i odnawianiem elewacji na budynkach, czy zakładaniem instalacji elektrycznych na zewnątrz. Przykładów użytkowania może być znacznie więcej, na przykład montaż oświetlenia, czyszczenie okien i pielęgnowanie terenów zielonych, sprawdzi się ponadto do pomocy dekarzom i osobom instalującym reklamy wielkoformatowe. Zakup własnego sprzętu wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, dlatego zdecydowanie bardziej opłacalne jest skorzystanie z wynajmu, który oferuje na przykład firma Lacross. Najlepszą rekomendacją jest wieloletnia współpraca z firmami budowlanymi, remontowymi i innymi zarządcami budynków i centrów handlowych. Do wykonywania wszelkich zleceń wykorzystuje się jedyny w mieście podnośnik terenowy Kraków, waży aż 3,5 tony i ma wysokość roboczą 25 metrów.

Podnosnik terenowy

Rodzaje podnośników terenowych

Podnośnik terenowy Kraków może mieć zamontowany specjalny kosz osobowy, od którego pochodzi jego nazwa. Jednak wyróżnia się kilka ich typów, jako kryteria przyjmuje się budowę, funkcje, a także sposób podnoszenia kosza. Konkretny rodzaj podnośnika pozwala na realizację poszczególnych zadań, do wykonania których jest dedykowany. Wyróżnia się między innymi podnośniki samojezdne, które wyposażone są we własne napędy, zazwyczaj akumulatorowe. W zależności od udźwigów i zasięgów ramienia podnośnika wskazuje się modele teleskopowe lub przegubowe. Innym rodzajem podnośnika jest taki, który przewozi się samochodem, na przyczepie, dzięki czemu odległość nie ma tak naprawdę znaczenia. Auto, którym przewożony jest podnośnik może być wykorzystywany do innych celów, również tych całkowicie indywidualnych. Do wykonywania prac w terenie najlepiej sprawdzi się podnośnik samochodowy, wyróżnia je zdecydowanie większa wysokość podnoszenia kosza osobowego, dlatego właśnie zakres ich pracy jest dość szeroki. Jest po prostu najbardziej uniwersalnym sprzętem. Ewentualne różnice w poszczególnych podzespołach mogą być uzależnione od producenta podwozia, wagi, czy rodzaju zastosowanego napędu. Wybierając firmę, która ma odpowiednie doświadczenie, warto zwrócić uwagę na Lacross, wykorzystując podnośnik terenowy Kraków możliwe staje się wykonanie szeregu prac na wysokościach. Mając odpowiednie uprawnienia, można wynająć podnośnik i samodzielnie wykonać pracę. Na uwagę zasługuje fakt, że wynajmowany sprzęt posiada wszystkie aktualne badania Urzędu Dozoru Technicznego.

Dodaj komentarz