Płytki jak kamień – jak wybrać płytki imitujące kamień do łazienki i kuchni?

Wśród wielu dostępnych obecnie wzorów płytek ceramicznych na szczególną uwagę zasługują płytki imitujące kamień. To jeden z ostatnich hitów i aktualnie w ofercie ma je wielu producentów. Jak wybrać najlepsze płytki wyglądające jak marmur lub granit? Sprawdź nasze propozycje i porady!

Płytki kamienne czy imitujące kamień?

Kamień naturalny, w tym granit oraz marmur, ma bardzo dobre właściwości mechaniczne i cechuje się estetycznym wyglądem. Niestety, jego najważniejszym minusem jest wysoka cena, co powoduje, że na takie płytki może pozwolić sobie tylko garstka kupujących.

Alternatywa to płytki imitujące kamień, które ze względu na swoje wykończenie wyglądają niemalże dokładnie jak skała, jednak są znacznie od niej tańsze. Na uwagę zasługują między innymi płytki Ornamenta – http://domhit.katowice.pl/plytki_ceramiczne które można kupić w dobrych sklepach z ceramiką i wyposażeniem łazienek.

Do dyspozycji jest wiele efektownych wzorów, między innymi płytki wyglądające jak biały marmur poprzecinany delikatnymi nitkami w kolorze szarości, czarny marmur o eleganckim wybarwieniu czy płytki wyglądające jak granit albo piaskowiec w kolorach beżu, szarości i grafitu. Tak szeroka gama wzorów powoduje, że płytki imitujące kamień można dopasować do wielu aranżacji.

Gdzie warto ułożyć płytki podobne do kamienia?

Płytki ceramiczne imitujące kamień mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego będą one doskonałym wyborem zarówno do łazienki, jak i do kuchni. Można układać je na podłogach oraz na ścianach i łączyć także z innymi wzorami płytek, aby uzyskać efektowne wykończenie pomieszczenia.

Wielu producentów ma w swojej ofercie całe serie składające się z płytek imitujących kamień o różnych wybarwieniach, które można łatwo ze sobą łączyć. Wzory kamienia świetnie łączą się także z innymi modnymi obecnie płytkami – drewnopodobnymi, a także z klasycznymi płytkami jednokolorowymi, na przykład o wyglądzie białych cegiełek.

Jak dobrać najlepsze płytki imitujące kamień?

Aby pomieszczenie wyglądało efektownie, warto pamiętać o tym, aby nie kupować płytek bez wcześniejszego porównania ze sobą ofert różnych producentów. Dzięki temu można dopasować je nie tylko do swojego gustu, lecz też do planowanego wystroju wnętrza.

Najlepiej udać się do sklepu osobiście, aby na miejscu zobaczyć rzeczywisty wygląd płytek. Zdarza się, że zdjęcia płytek zaprezentowane online odbiegają od ich kolorystyki na żywo. Wybrane sklepy działające online dają także możliwość zamówienia wzorników za niewielką opłatą – dzięki temu można otrzymać do domu wybrane rodzaje płytek.

Dodaj komentarz