Pełny proces budowy domu pod klucz

Budowa pod klucz

Nie da się oprzeć wrażeniu, że budowa domu to jeden z najważniejszych etapów w życiu dorosłego człowieka. Coraz więcej osób rezygnuje z życia w wynajętych lokalach, które obarczone jest wieloma ograniczeniami i przede wszystkim kosztami użytkowania, które w żaden sposób się nie zwracają. Dlatego też nowe budynki mieszkalne pojawiają się w polskim krajobrazie jak grzyby po deszczu, co może świadczyć o polepszającej się sytuacji gospodarczo-rynkowej w naszym kraju. Budowa domu jest jednak na tyle poważną inwestycją, że jeszcze przed zakupem gruntu pod zabudowę warto opracować plan działania, który pozwoli nam zoptymalizować i skrócić proces budowy w jak największym stopniu. Wiele osób ostatecznie decyduje się na budowę domu pod klucz, co ogranicza nasz czynny udział w całym procesie.

Budowa domu a wiedza budowlana

Nie można być ekspertem w każdej dziedzinie życia. Budownictwo jest na tyle skomplikowaną „działką”, że nie wszyscy orientują się w stosowanej powszechnie terminologii specjalistycznej, a co dopiero wdrażać ją w życie. Brak wiedzy z zakresu budowlanego to całkiem powszechne zjawisko, które jednak nie musi pozbawiać nas marzenia o własnym domu. Budowa domu pod klucz może stać się rozwiązaniem naszych problemów. System zlecony nie wymaga od nas czynnego uczestnictwa na poszczególnych etapach budowy, co ma swoje plusy i minusy.

Budowa domu systemem zleconym – obowiązki

Oddelegowanie zadań odpowiednim osobom na odpowiednich stanowiskach to jeden z naszych najważniejszych obowiązków podczas budowy obiektu mieszkalnego w oparciu o system zlecony. Zatrudnienie wykwalifikowanego wykonawcy generalnego w zasadzie determinuje powodzenie całego przedsięwzięcia. Do jego obowiązków należy bowiem: zatrudnienie podwykonawców, koordynowanie prac budowlanych, pilnowanie terminów, prowadzenie budowy zgodnie z wymogami prawa, a także dostarczenie wszelkich wymaganych materiałów budowlanych.

Budowa domu pod klucz a projekt budowlany

System zlecony może i jest optymalnym rozwiązaniem dla osób marzących o własnych czterech kątach, jednak to nie zwalnia nas z obowiązku dopełniania wszelkich formalności z projektem budynku na czele. Tylko od nas zależy rozmiar powierzchni użytkowej, liczba kondygnacji czy wykorzystanie technologii pozwalających na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku. O wszystkim należy pomyśleć przy okazji opracowywania projektu lub zakupie gotowego planu domu. To ostatnie rozwiązanie znacznie usprawnia proces budowy domu, co w połączeniu z systemem zleconym pozwala skrócić czas oczekiwania na przeprowadzkę do absolutnego minimum. Zobacz projekty od extradom.pl i przekonaj się o ich wysokiej uniwersalności i funkcjonalności.

Dodaj komentarz