Paczki Polska-Anglia – co warto wiedzieć o ich ubezpieczeniu?

Usługi kurierskie cieszą się sporym powodzeniem, gdyż pozwalają na wysłanie w stosunkowo krótkim czasie większości przedmiotów nawet na duże odległości. Przesyłki kurierskie Polska-Anglia są również dobrym sposobem na zapewnienie wsparcia bliskim, podarowanie prezentu czy transport większych przedmiotów przed dłuższym pobytem za granicą. Przed ich nadaniem warto jednak pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu przed stratą czy zniszczeniem zawartości.

Paczki z Polski do Anglii – czynniki ryzyka w transporcie

Chociaż nowoczesne firmy kurierskie są doskonale zorganizowane, zatrudniają wykwalifikowanych kierowców i dysponują nowoczesnym taborem samochodowym, nie mają wpływu na wypadki losowe. Wystarczy stłuczka czy wpadniecie w poślizg na oblodzonej drodze i wpadniecie auta do rowu. Znajdujące się wewnątrz przesyłki kurierskie z Polski do Anglii mogą ulegać przemieszczaniu, a źle zapakowane – uszkodzeniu.

Nie chodzi tu jedynie o własne zaniedbanie klienta lub jego brak wiedzy na temat zasad zabezpieczania przesyłek. Paczki Polska-Anglia są przewożone wraz z wieloma innymi przesyłkami i to jedna z nich może być przyczyną powstania uszkodzeń. Jeśli zawartość jest cenna – nie tylko materialne, ale również sentymentalnie – jej zniszczenie lub uszkodzenie może być trudną do powetowania stratą. Aby zminimalizować szkody, warto zadbać o ubezpieczenie przesyłki.

Ubezpieczenia paczki do Anglii z Polski, jakie oferują przewoźnicy

Organizując wyjazd turystyczny, większość osób włącza w niego również polisę na czas podróży. W przypadku paczki Polska-Anglia o tę formę ochrony stara się już usługodawca. To on decyduje też, do jakiej kwoty zapewnić ubezpieczenie. Nadając przesyłki kurierskie Polska-Anglia w Euro-Paka: https://www.euro-paka.pl/, można mieć pewność, że koszt ubezpieczenia będzie wliczony w cenę. Nie zawsze jednak jest to kwota satysfakcjonująca i odpowiednia do wartości paczki do Anglii z Polski.

Standardowe kwoty ubezpieczeń w poszczególnych firmach kurierskich znacznie się różnią. Przykładowe propozycje to:

  • GLS – ubezpieczenie paczki o wartości do 4000 zł,

  • DPD Classic – ubezpieczenie paczki o wartości do 1000 zł,

  • UPS – ubezpieczenie paczki o wartości do 323 zł,

  • DPD International – obliczone na podstawie SDR, czyli ok. 40zł za kilogram.

Nie wszystkie firmy kurierskie zapewniają ochronę ubezpieczeniową przesyłki w ramach umowy. Zawsze jednak można ją wykupić niezależnie lub też podwyższyć kwotę ubezpieczenia, dokonując dodatkowej opłaty. Warto jednak pamiętać, że zadeklarowanie wartości paczki przekraczającej 200 zł zazwyczaj oznacza konieczność opłacenia podatku VAT. Obowiązek ten wynika z nowych przepisów, jakie weszły w życie po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z szeregów Unii Europejskiej.

Jak nadawać przesyłki kurierskie Polska Anglia?

Pomimo zmian, jakie nastąpiły po Brexicie, przesyłki kurierskie z Polski do Anglii można wysyłać równie łatwo jak wcześniej. Wydłużył się jedynie czas ich doręczenia oraz wzrosły koszty, co wynika z obsługi celnej. Z tego powodu również kurier Polska-Anglia nie jest dostępny u każdego przewoźnika. Jednak nawet zwiększenie i skomplikowanie formalności nie jest zbyt dużym problemem dla nadawcy. Korzystając z serwisu Euro Paka, może on nie tylko wybrać najlepszą ofertę. W serwisie znajdzie też wiele przydatnych informacji o cłach, podatku czy zasadach wysyłki.

Ponadto wszystkie firmy kurierskie obsługujące trasy z Polski do Anglii oferują pomoc w wypełnianiu dokumentów celnych oraz udzielają szczegółowych porad w tym zakresie. W wielu przypadkach zapewniają też automatyczne ubezpieczenie paczki Polska-Anglia.

Dodaj komentarz