Oto najlepsze pomysły na kreatywną aranżację basenu ogrodowego!

Czy masz własny ogród i marzysz o tym, aby stworzyć w nim strefę komfortu? To możliwe, jeśli zamontujesz w nim basen stelażowy. Dzięki niemu stworzysz miejsce, w którym odpoczniesz oraz spędzisz czas z przyjemnością razem z bliskimi osobami. Jak zaaranżować przestrzeń wokół basenu ogrodowego stelażowego? Dowiesz się tego poniżej.

Czym jest basen stelażowy?

Jest to jeden z najchętniej wybieranych modeli, ponieważ jest stabilny i o wiele bardziej wytrzymały niż baseny rozporowe. Jego montaż jest prosty. W zestawie znajdują się dodatkowe elementy: mata, chemia basenowa, termometr, pokrywa ochronna, zestaw łatek naprawczych i siatka do wyławiania.

Basen stelażowy może mieć różne rozmiary i kształty. Na rynku dominują jednak te okrągłe i prostokątne. Wybierając model, zwróć uwagę na miejsce, w którym ma być ustawiony oraz dla kogo ma być przeznaczony. Małe i płytkie są polecane dla dzieci, natomiast głębokie i szerokie dla dorosłych, ponieważ umożliwiają zanurzenie się w całości. Jeśli chcesz, aby woda oczyszczała się, możesz zamontować basen stelażowy z pompą.

Basen ogrodowy stelażowy – aranżacje

Basen stelażowy, warto ustawić w miejscu, które jest oddalone od drzew i wysokich krzewów. Dzięki temu nie będzie trzeba odgarniać nieczystości z niego. Warto również zwrócić uwagę na to, aby teren, na którym ma być ustawiony, powinien być równy.

Urządzając miejsce, w którym znajduje się basen stelażowy prostokątny 300 × 200, do aranżacji wykorzystaj leżaki, hamak oraz meble z technorattanu lub aluminium. Możesz także w jego pobliżu postawić grilla. To sprawi, że stworzysz w swoim ogrodzie ministrefę relaksu.

Jeśli zdecydujesz się na okrągły basen, wtedy możesz zaaranżować go w stylu japońskim. Kształt basenu oraz jego aranżacje powinny komponować się ze stylem, w jakim masz urządzony dom i ogród. W pobliżu basenu możesz zasiać trawę lub wyłożyć nawierzchnię kostką brukową.

Drewniana obudowa basenu – dlaczego warto?

Podczas aranżowania przestrzeni wokół basenu, warto obudować basen drewnem. To sprawi, że stanie się ozdobą strefy basenowej i będzie doskonale komponować się z architekturą miejsca. Dzięki drewnianej obudowie basenu, z powodzeniem ukryjesz wszystkie elementy konstrukcyjne oraz instalacyjne.

Drewniana obudowa basenu jest niezwykle przyjemna w dotyku i wywołuje przyjemne odczucia, podczas przebywania w ogrodzie. Wykonanie jej jest bardzo proste. Pierwszym krokiem jest skonstruowanie ramy. Najpierw należy osadzić ją na fundamentowych bloczkach betonowych, najlepiej co 1,5 metra.

Następnie należy zabudować ją za pomocą drewnianych desek tarasowych. Przed ich przybiciem, należy zainstalować pompę, jeśli ta znajduje się w naszym zestawie. Obudowanego basenu, nie musisz składać po sezonie letnim. Wystarczy, że opróżnisz zbiornik z wody.

Niezależnie od tego, jakiej wielkości jest Twój ogród, zamontowanie w nim basenu ogrodowego z drewnianą obudową to doskonała inwestycja, która znacznie zwiększy poziom komfortu w Twoim otoczeniu.

O tym, jak jeszcze dbać o basen stelażowy, aby służył nam jak najdłużej, przeczytasz w artykule na slowopodlasia.pl.

Dodaj komentarz