Oryginalna dekoracja ścian z motywem mapy

Tradycyjne mapy, które kiedyś wieszaliśmy na ścianach, wychodzą z mody. Ich miejsce zajmują oryginalne, ciekawe dekoracje ścienne, które pozwalają nadać charakter każdemu wnętrzu. W roli głównej: oczywiście mapy! A te mogą być różne, począwszy od map umieszczanych na ścianach, które same w sobie są unikalną dekoracją, po mapy korkowe, a nawet te do kolorowania dla najmłodszych mieszkańców. Możliwości jest wiele, a motyw map z pewnością szybko nie zniknie z naszych wnętrz, ponieważ zyskuje coraz większą popularność…

Dekoracja ścian z mapą

– Pomysł na udekorowanie ściany mapą nie jest nowy, ale forma, jaka jest obecnie popularna, stanowi przełamanie schematów designerskich. To rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nieszablonowe piękno – mówi Anna Wicher ze sklepu fotodekoracjami na ścianę FOTEKS.

Mapy, które pojawiają się obecnie w mieszkaniach, są umieszczanie na drewnie, metalu, szkle i w formie fototapety. Mogą być płaskie, ale nie jest to regułą, ponieważ równie często mają trójwymiarową postać, są kolorowe lub też monochromatyczne. Rozwiązań jest wiele, dzięki czemu „stare”, modne kiedyś mapy, zyskują zupełnie nowy wygląd.

Ciekawym motywem są obecnie np. mapy lądów i wód, które prezentują ukształtowanie dna mórz i oceanów. Szczególnie modne są te w wersji trójwymiarowej, wykonane z drewna i wymagającej dużo pracy. Warto się, jednak na nią zdecydować, ponieważ w zamian zyskuje się efektywną dekorację ścienną, która przyciąga uwagę domowników i gości. Do wyboru jest wiele rodzajów map, od map świata, po np. mapy Morza Bałtyckiego lub Morza Śródziemnego i innych.

Mapa na drewnie

To modna obecnie wersja map dekoracyjnych, na jakie decydują się zwłaszcza posiadacze nowoczesnych, industrialnych wnętrz. Ale mapy z powodzeniem odnajdą się też w innych wnętrzach, tworząc ciekawy design.

Mapy na drewnie to trójwymiarowe obrazy, które bardzo efektywnie oddają wygląd np. budynków i ulic danego miasta. Drewno pozwala przestrzennie uchwycić kształt budowli, co potęguje niesamowite wrażenia osoby, która na to patrzy.

A może mapy… do kolorowania?

To wersja dla najmłodszych domowników, którzy mogą w ten sposób poznać dziedziny geografii i uczyć się ich przed dobrą zabawę. Mapa ścienna do kolorowania sprawdza się idealnie w pokoju dziecka, tworząc przestrzeń do rozwijania umysłu, jak i do dobrej zabawy.

Mapa, o dużych wymiarach, z powodzeniem zastąpi inne dekoracje na ścianie i sama w sobie będzie unikalną dekoracją.

Korkowe mapy

Korek jest naturalnym tworzywem, dającym wiele możliwości i wrażenie ciepła. Korkowe mapy są niezwykle interesujące i umieszcza się je np. jako dekorację na korytarzu. Oprócz tego, że stanowią niebanalną ozdobę, mogą też służyć jako np. tablica, do której przypina się np. pocztówki z miejsc, które zwiedziło się w trakcie wakacji.

Korkowa mapa może też służyć dodatkowo jako tablica informacyjna. Obok map można zostawiać np. karteczki z ważnymi informacjami dla innych domowników. I, choć w ten sposób, nieco zaburzamy sam dekoracyjny charakter tych elementów, jednak w zamian zyskujemy szerokie możliwości łączenia ozdób z tym, co potrzebne na co dzień.


Współpraca merytoryczna oraz aranżacje do artykułu dostarczył sklep internetowy foteks.pl

Dodaj komentarz