Od kiedy rusza sezon zimowy w Białce Tatrzańskiej? Sprawdźmy!

Obfite opady śniegu, białe stoki zachęcające do uprawiania sportów zimowych oraz zachwycające krajobrazy to charakterystyczne cechy polskich Tatr, w tym urokliwej miejscowości o nazwie Białka Tatrzańska. Zapewne wielu pasjonatów białego szaleństwa nie może się doczekać rozpoczęcia sezonu zimowego w Białce Tatrzańskiej, dlatego w tym wpisie udzielimy informacji na ten temat.

Gdzie się znajduje Białka Tatrzańska?

Jest to podhalańska wieś, mieszcząca się w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim. Znajduje się tuż nad rzeką Białka będącej dopływem Dunajca. Wieś ma długość 8 km. Znane górskie kurorty turystyczne są położone tuż obok Zakopanego i Bukowiny Tatrzańskiej.

Białka Tatrzańska to chętnie odwiedzane miejsce, bez względu na porę roku. Zarówno w okresie letnim jak i zimowym czekają tam na turystów liczne atrakcje, które pozwolą wypocząć oraz miło i aktywnie spędzić czas. Duża w tym zasługa Resortu Bania, którym zarządza Paweł Dziubasik.

Białka Tatrzańska – rozpoczęcie sezonu zimowego

Rozpoczęcie sezonu zimowego zależy od warunków atmosferycznych. W 2021 r. zaczyna się już 10 grudnia. Ruszają wtedy pierwsze koleje krzesełkowe i zostają otwarte ośrodki narciarskie. Do wyciągów oraz linii kolei, które uruchamiane są w piątek, należą:

  • kolej nr IV oraz trasa nr 4 przy Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska,
  • kolej nr V oraz wyciąg orczykowy nr 4, oraz trasę nr B1 i B2 przy Ośrodku Narciarskim Bania Ski&Fun.

W sobotę 11 grudnia zostanie otwarta również:

  • kolej nr III, trasy 6 i 6a przy Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska,
  • kolej nr VII i trasa nr K2 oraz orczyk nr 9 i trasa K3.

Białka Tatrzańska – sezon narciarski

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białaczańska oraz Bania Ski&Fun to dwie stacje narciarskie, które ze sobą współpracują. Dzięki połączeniu sił tworzą jeden wielki, co więcej, największy i najpopularniejszy kompleks narciarski w Polsce. Trasy tworzy 14 km odcinek, z czego 27 proc. stanowią trasy dla bardziej doświadczonych i zaawansowanych, natomiast dla osób mniej doświadczonych i początkujących aż 73 procent. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest również 7 wyciągów z opcją wyboru ilości miejsc siedzących.

Co oferują ośrodki w Białce Tatrzańskiej?

Wybierając się w góry, nie potrzebujesz kompletnego sprzętu ani doświadczenia, ponieważ w ofercie ośrodków narciarskich w Białce Tatrzańskiej znajdziesz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Blisko ośrodków znajdują się karczmy, które serwują smaczne, ciepłe i pożywne posiłki oraz napoje.

Nieopodal stoków mieszczą się też domy wypoczynkowe i termy, gdzie można się zrelaksować i dodatkowo skorzystać z basenów i łaźni parowych.

Białka Tatrzańska – atrakcje, z których warto skorzystać

Świetną atrakcją, z której mogą skorzystać osoby w każdym wieku, jest park wodny. Znaleźć tam można baseny termalne, jacuzzi, SPA, zjeżdżalnie wodne i wiele innych rozrywek. Dzięki zadaszonej powierzchni wewnętrznej można z niego korzystać niezależnie od pogody i pory roku. Znajduje się tam również część odkryta, która jest otwarta podczas cieplejszych dni.

Dodaj komentarz