Nowoczesny monitoring dla domu i biznesu

Nowoczesny monitoring dla domu i biznesuZdecydowałeś się na zainstalowanie kamer na swojej posesji lub w firmie? Świetnie! Przed zakupem warto zapoznać się z zaletami monitoringu sieciowego, który jest obecnie najbardziej skutecznym i najnowocześniejszym systemem na rynku.

Monitoring sieciowy to inaczej monitoring IP. Łączy w sobie nie tylko doskonałą jakość obrazu z kamer, lecz także ogromną wygodę użytkowania dzięki wykorzystaniu zalet Internetu. W tej sposób monitoring IP umożliwia swojemu użytkownikowi podglądanie obrazów z kamer online oraz zdalne sterowanie wszystkimi urządzeniami. Co najważniejsze, dostęp do systemu odbywa się za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej, a wiele działań można wykonać na odległość za pomocą smartfona. Wykorzystywanie technologii cyfrowej sprawia, że monitoring IP jest stosunkowo niedrogi w eksploatacji (w porównaniu z tradycyjnym i starszym systemem analogowym) i wygodny z codziennym użytkowaniu. A to nie wszystkie jego zalety.

Kamery o najlepszej rozdzielczości na rynku

Rozważając na temat monitoringu sieciowego i korzyści płynących z jego instalacji nie sposób nie wspomnieć o kamerach, które dają znakomitą jakoś obrazu nawet w warunkach słabej widoczności (w nocy lub też przy planie o wysokich kontrastach), a to dzięki wspieraniu cyfrowej lub sprzętowej funkcję szerokiego zakresu dynamiki WDR.

Kamery sieciowe – https://www.montersi.pl/kamery-ip umożliwiają bezproblemowe rozpoznania szczegółów na podglądzie z kamer (np. twarzy), co zacznie podnosi bezpieczeństwo ochranianego obiektu oraz wykrywalność sprawców w przypadku np. wtargnięcia na teren posesji czy próbę włamania do siedziby firmy/sklepu. Monitoring sieciowy i kamery IP zapewniają najlepszy standard jakości obrazu na rynku – rozdzielczość nawet 4Mpx, podczas gdy najwyższe modele kamer analogowych „zaledwie” 2Mpx.

Podgląd obrazu online i zdalne sterowania

Największą zaletą systemu monitoringu IP jest możliwość wykorzystywania sieci internetowej do obsługi systemu i podglądu obrazu z kamer. Funkcja ta jest powszechnie wykorzystywana w nowoczesnych domach inteligentnych. Wszystkim możemy sterować zdalnie – obsługą kamer obrotowych, integracją z czujnikami alarmowymi itd. Co ważne do sieci podłączymy się na odległość za pomocą przeglądarki internetowej, za pomocą której będziesz mógł także odtwarzać nagrania z kamer.

Zdalny dostęp do systemu monitoringu zainstalowanego w naszym domu lub firmie pozwoli nam na większą kontrolę nad bezpieczeństwem obiektu. W systemie monitoringu sieciowego możesz bez problemu zintegrować pracę kamer z alarmem i w razie wyrycia podejrzanego ruchu czy dymu otrzymasz powiadomienie na swój telefon.

Wygodna instalacja w ramach sieci Ethernet

Monitoring IP ma jeszcze więcej zalet, które pozwalają na praktyczne wykorzystanie sieci internetowej. Wiele modeli kamer i rejestratorów IP wykorzystuje standard sieci Ethernetowej, która umożliwia transmisję obrazu i zasilanie kamer przy pomocy zwykłego kabla sieciowego. Dzięki temu instalacja urządzeń jest wygodna i łatwa, a kamery można zainstalować w wielu nietypowych miejscach, co nie byłoby możliwe w ramach monitoringu analogowego, w którym każde urządzenie wymaga indywidualnego przewodu. Warto dodać, że sieć Ethernet nie wymaga żadnej konfiguracji (standard Ethernet sam rozpoznaje urządzenia go obsługujące).

Monitoring IP umożliwia tanie zapisywanie nagrań

Na koniec warto dodać, że spora część modeli kamer sieciowych posiada wbudowany slot na kartę micro SD, na której możesz automatycznie zapisywać godziny nagrań. Takie kamery stanowią samodzielny monitoring, dlatego sprawdzą się w niewielkich lokalach i sklepach, w których wystarczy podgląd z jednego urządzenia.

Takie rozwiązanie znacznie obniża koszty eksploatacji monitoringu i koszty zakupu potrzebnych urządzeń, które z racji wyższego stopnia zaawansowania oraz lepszej jakości obrazu są oczywiście wyższe niż w przypadku urządzeń w systemach monitoringu analogowego. Jest to jednak inwestycja, która daje gwarancję skuteczności, a to jest ostatecznie najważniejsze w każdym systemie zabezpieczeń.

Więcej informacji na temat najlepszego systemu monitoringu IP oraz polecanych przez fachowców urządzeń (kamer, rejestratorów, akcesoriów) znajdziesz na stronie www.montersi.pl. Wysoko wykwalifikowany specjaliści pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.

One comment

Dodaj komentarz