Nowe segmenty, mieszkanie od dewelopera – jak wykończyć nowe mieszkanie?

Nowe segmenty, mieszkanie od dewelopera - jak wykończyć nowe mieszkanie?Mieszkania z rynków pierwotnych są lokalami w stanie surowym, dlatego kupując nowe M czy nowy segment, należy również wziąć pod uwagę fakt, że konieczne będzie wykończenie pomieszczeń. Istnieje kilka sposobów na to – wykańczać na własną rękę, korzystać z pomocy architekta i ekipy remontowej lub z oferty dewelopera sprzedającego nam mieszkanie. Które z nich będzie najkorzystniejsza?

Wykończenie na własną rękę

Najczęściej osoby decydujące się na zakup nowego mieszkania, nie korzystają z usług fachowców, a sami próbują ukończyć ten proces. Sprawdź, jeśli jesteś osobą, która dopiero planuje oglądać nowe segmenty w Lublinie: http://www.deweloperlublin.pl/nowe-segmenty/. Kiedy jednak masz już kupiony własny kąt, przede wszystkim skontroluj budżet. Podejmowanie się wykańczania mieszkania czy domu na własną rękę jest z pewnością bardziej czasochłonne, lecz może zaoszczędzić nam wiele kosztów. Niestety, nie każdy może skorzystać z takiej opcji, ponieważ osoby bez wiedzy i doświadczenia w kwestiach remontowych mogą zwyczajnie nie podołać wyzwaniu, bo prac wbrew pozorom jest dużo. Należy bowiem przygotować aranżację wnętrza, rozmieszczenie oświetlenia, mebli. Podczas remontu na własną rękę mogą wystąpić różne niepowodzenia – usterki, uszkodzenia, pomyłki, opóźnienia, co często wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami.

Pomoc architekta

Osoby, które nie do końca mają pomysł, czas i chęci, by samemu działać w kwestii aranżacji wnętrza, mogą skorzystać z usług profesjonalisty. Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest kompleksowość i fachowość usług, a także otrzymanie gotowego i pełnego projektu rozkładu mieszkania, jego urządzenia włącznie z kolorami, oświetleniem i ustawieniem mebli i sprzętów. Niektórzy posiadają też własną ekipę remontową, co również może stanowić ułatwienie. Niestety, nic nie ma za darmo. Z reguły usługi architekta nie należą do najtańszych.

Wykończenie pod klucz

Coraz częściej deweloperzy rozpoczynają współpracę z ekipami remontowymi czy architektami, by dodatkowo posiadać ofertę wykończenia mieszkań na danym osiedlu czy nowych segmentów. Nabywca może wybrać materiały do wykończenia z kilku przygotowanych pakietów. Skot=przystanie z wykończenia pod klucz ułatwia całą sprawę, ponieważ zwalnia z szukania fachowców na własną rękę. Co więcej, taka możliwość jest stosunkowo niedroga.

One comment

Dodaj komentarz