Naprawa dachu z papy

dachy przemysłowe

Uszkodzenia pokrycia dachowego z papy mogą spowodować wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Wśród nich m.in. brak możliwości utrzymywania ciepła wewnątrz budynku czy brak ochrony przed opadami. Czy dach z papy można naprawić samodzielnie? Kiedy lepszym pomysłem będzie oddanie tego zadania profesjonalistom?

Choć dachy z papy święciły triumfy w latach 70. i 80. do tej pory mają wierne grono zwolenników. Trudno się dziwić. Takie pokrycia są nie tylko trwałe, ale również łatwe w układaniu, bardzo lekkie odporne na czynniki atmosferyczne. Choć mimo upływu czasu pokrycia z papy zachowują swoje właściwości, od czasu do czasu każde z nich wymaga remontu.

Kiedy naprawić dach z papy?

Impulsem do naprawy pokrycia z papy powinny być przede wszystkim wyraźne sygnały, świadczące o tym, że „coś jest nie tak”. Jeśli wnętrze pomieszczenia nie trzyma temperatury, a podczas opadów deszczu na suficie pojawiają się zawilgotnienia — najwyższa pora działać. Bodźcem do przeprowadzenia prac powinny być także purchle, pęcherze i pęknięcia na powierzchni papy, powstałe na skutek długotrwałego działania promieni UV.

Naprawa czy wymiana pokrycia?

Decyzja o rodzaju prac oraz sposobach ich realizacji powinna zostać poparta dokładną oceną stanu istniejącego pokrycia. Jeśli skala uszkodzeń jest duża, konieczna może się okazać całkowita wymiana papy. Aby uniknąć kosztownych konsekwencji nieprzemyślanych działań, poproś o pomoc eksperta. Zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w przeprowadzaniu takiego rodzaju prac, a Twoja wiedza na temat majsterkowania jest bardzo ograniczona. Zlecając ocenę stanu dachu specjalistycznej firmie, unikniesz błędnych decyzji i idących za nimi dodatkowych kosztów.

Samodzielna naprawa dachu z papy. Tak, ale…

Czy warto przeprowadzić samodzielną naprawę dachu z papy? To zależy. Jeśli skala uszkodzeń jest niewielka, a na dachu znajduje się tylko kilka pęcherzy i purchli, istnieje spora szansa, że poradzisz sobie z nimi samodzielnie. Jeśli jednak uszkodzenia są znacznie większe, konieczne może się okazać wsparcie profesjonalisty. Duże znaczenie mają również Twoje umiejętności i doświadczenie. Próby naprawy pokrycia przez amatora mogą mieć bowiem opłakane i bardzo bolesne dla portfela skutki. Zlecając renowację ekspertowi, zachowasz pewność, że prace zostaną przeprowadzone sprawnie, profesjonalnie i bezpiecznie. Dzięki fachowo zrealizowanej naprawie dach z papy odzyska swoje podstawowe właściwości — elastyczność i szczelność i zachowa je przez kolejne 4 – 5 lat.


Źródło: http://www.dohmann.pl/naprawa-dachu-z-papy

Dodaj komentarz