Na czym polega drenaż budynku podpiwniczonego?

drenaz budynku

Budowa piwnicy w domu to dość popularna decyzja, która pozwala na zwiększenie dostępnej w nim powierzchni użytkowej. Stworzenie piwnicy nie jest takie proste, gdyż może być wymagany między innymi drenaż budynku podpiwniczonego. Na czym on polega, kiedy jest wymagany i kto może go dla nas wykonać?

Kto może wykonać drenaż budynku podpiwniczonego?

Usługą jaką jest drenaż budynku podpiwniczonego w Poznaniu zajmują się przede wszystkim firmy budowlano-remontowe, których jedną ze specjalizacji jest osuszanie budynków i powierzchni. Drenaż budynku podpiwniczanego jest na tyle ważny, że nie warto go zlecać byle jakiej firmie. Dobrze mocno postarać się o znalezienie jak najlepszych fachowców.

Drenaż budynków podpiwniczonych oferowany jest między innymi przez Zakład Remontowo – Budowlany Waldemar Zacharz, który posiada sprzęt wymagany do wykonania takiego drenażu oraz jest w stanie go bardzo sprawnie przeprowadzić, dzięki czemu piwnica i budynek będą bezpieczne.

Drenaż budynku podpiwniczonego – na czym polega i kiedy jest wymagany?

Drenaż budynku podpiwniczonego jest konieczny przede wszystkim w wypadku budowli, które powstają na terenie, gdzie poziom wód gruntowych jest dość wysoki. Pozwala to na odprowadzenie tych wód gruntowych w inne, bezpieczniejsze miejsce i tym samym redukcję ryzyka tego, że dojdzie do zalania piwnicy lub zawilgotnienia murów, co może być fatalne w skutkach. Dlatego zanim zdecydujemy się na drenaż konieczne jest wykonanie badań geologicznych.

Wysoki poziom wód gruntowych to jednak nie jedyne zalecenie do tego, by wykonać drenaż budynku podpiwniczonego. Taką czynność poleca się również w przypadku budynków, które powstały na gliniastej lub niejednorodnej glebie. W  ich może bowiem dojść do zastoju wody opadowej na niebezpiecznym poziomie, gdzie znajduje się piwnica. Drenaż budynku podpiwniczonego umożliwi usunięcie tej wody i zabezpieczenie się przed zalaniem. To może być naprawdę tragiczne w skutkach, więc lepiej nie zapominać o dobrym drenażu.

Dodaj komentarz