Mrówki w domu to poważny problem. Podpowiadamy, które preparaty radzą sobie z nimi najlepiej

usuwanie mrowekMrówki w domu to problem, który co roku dotyka wielu osób. Owady zwabione łatwym dostępem do pożywienia, chętnie kolonizują nasze domostwa i ogrody. Zwalczanie mrówek można przeprowadzić różnymi metodami, zarówno domowymi, jak i tymi profesjonalnymi. Zapraszamy do zapoznania się ze sposobami, które pozwolą zwalczyć mrówki w ogrodzie oraz domostwie. Podpowiadamy również, co zrobić, aby problem nie nawracał.

Jak pozbyć się mrówek – domowe metody

Jak mówi stare przysłowie „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, co odstrasza mrówki, warto, abyś pamiętał o zachowaniu czystości. Najlepszym środkiem, który pozwala na uniknięcie plagi mrówek, jest bowiem dbanie o higienę. Najważniejsze, jest dokładne usuwanie resztek jedzenia, mycie trudno dostępnych zakamarków w kuchni i spiżarni oraz zaprzestanie kładzenia jedzenia w różnych zakamarkach domu.

Co na mrówki w ogrodzie? Skutecznym środkiem, który odstrasza mrówki, jest mięta. Warto jednak mieć świadomość, że owady będą unikać przestrzeni znajdującej się w odległości 2-3 metrów od tej rośliny. Oznacza to, że za pomocą mięty nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować mrówek z naszego ogrodu.

Skutecznym, ekologicznym środkiem jest też wywar z piołunu. Niestety sprawia on, że na obszarach, na których został użyty, nie chce rosnąć wiele gatunków roślin. Jeśli w naszym ogrodzie lub domu pojawią się mrówki, konieczne jest profesjonalne działanie. Zawodowcy, na przykład z firmy Stander, wiedzą jak pozbyć się mrówek na stałe, a nie tylko jak je odstraszyć lub wyeliminować na krótki czas. Dysponują specjalistycznymi preparatami oraz odpowiednim sprzętem, dzięki któremu szybko i sprawnie pozbywają się problemu raz na zawsze.

Zwalczanie mrówek profesjonalnymi metodami

W Twoim domostwie zalęgły się mrówki? Na szczęście istnieją skuteczne metody, które pozwalają na szybkie i trwałe rozwiązanie tego problemu. Mrówki są uciążliwie i dość trudne do wytępienia, ponieważ ich kolonie składają się z tysięcy osobników. Co więcej, dosyć często zmieniają położenie i potrafią szybko przystosować się do nowego miejsca. Na szczęście zwalczanie mrówek może być skuteczne!

Szczególnie polecamy metodę dezynsekcji za pomocą środków sypkich. Doskonale sprawdza się ona w przypadku zwalczania kolonii, która zalęgła się w naszym ogrodzie. Nie polecamy stosowania środków sypkich w domach, ponieważ mogą powodować zabrudzenia lub zostać zjedzone przez naszych pupili, np. kota albo psa.

Czy żelowanie pomaga pozbyć się mrówek?

Wśród polecanych przez nas metod znajduje się również żelowanie. Metoda ta polega na rozkładaniu specjalnego żelu, w miejscach, w których przebywają mrówki. Dla ludzi żel jest bezwonny, natomiast owady przyciąga zapachem feromonów.

Osobniki odpowiedzialne za zdobywanie pokarmu zaniosą żel do gniazda i nakarmią nim inne mrówki. Dzięki temu, używając żelu, jesteśmy w stanie wytępić całe kolonie mrówek. Co istotne – stosując tę metodę, nie ma konieczności opuszczania domostwa, ani stosowania żadnych innych środków szczególnej ostrożności.

Dodaj komentarz