Moskitiera – jaką wybrać? Przegląd modeli

wybor moskitieryDla wielu jest niezbędna latem, gdy do domu zaczynają wlatywać komary, muchy, pszczoły i inne owady – moskitiera, ponieważ to o niej mowa, pozwala wtedy na skuteczną ochronę domu przed nieproszonymi gośćmi. Jaką moskitierę wybrać? Sprawdź przegląd dostępnych modeli i wybierz taką, która będzie mogła spełnić Twoje wymagania!

Moskitiera jest rodzajem siatki, która montowana jest w oknach i drzwiach. Ma na tyle gęste oczka, że jest w stanie jednocześnie zatrzymywać owady, ale także przepuszczać powietrze, zapewniając właściwą wentylację budynku.

Obecnie w sklepach można znaleźć różne rodzaje moskitier, które oferowane są jako gotowe lub na zamówienie – producent moskitier przygotowuje je wtedy na wymiar. Na co warto się zdecydować?

1. Moskitiera klejona na rzepy

Najprostszym i jednocześnie najtańszym rodzajem moskitiery jest siatka, która przeznaczona jest do montażu na rzepy. Tego typu moskitiery można kupić w wielu marketach oraz w sklepach internetowych.

Moskitiera na rzepy składa się z tkaninowej siatki, którą można dociąć na wymiar, a także z pasków samoprzylepnych z rzepami, które służą do zamocowania moskitiery na ramie okna. Montaż można przeprowadzić samemu – wystarczy postępować według instrukcji na opakowaniu.

Takie moskitiery są jednak podatne na uszkodzenia i mogą szybko tracić swoje właściwości. Siatka może się podrzeć, a rzepy z paskami samoprzylepnymi stracić szczelność, dlatego moskitiera staje się wtedy nieskuteczna.

2. Moskitiera na sztywnej ramie

Druga opcja to moskitiera w sztywnej ramie, która montowana jest bezinwazyjnie na oknie. Jako siatki stosowane są często bardziej wytrzymałe włókna szklane. Tego typu moskitiera cechuje się większą wytrzymałością i trwałością w porównaniu do taniego modelu siatkowego.

Moskitiery w sztywnej ramie przygotowywane są na wymiar – procent moskitier może wtedy wykonać je według wymiarów okna podanych przez klienta. Istnieje także możliwość wyboru kolorystki siatki i ramy moskitiery, co pozwala na dopasowanie jej do wyglądu okna.

W sprzedaży dostępne są także moskitiery rolowane w sztywnych ramach – mogą być one zaciągane na okno, oraz moskitiery otwierane, które najczęściej stosowane są na drzwi, aby można było łatwo z nich korzystać.

3. Moskitiera jako osłona zewnętrzna

Warto także wskazać, że moskitiera może wchodzić w skład osłony okiennej montowanej na zewnątrz, na przykład popularnych rolet okiennych. Dzięki specjalnej budowie można korzystać z niej niezależnie od rolety.

Z ofertami producentów rolet można zapoznać się bliżej na ich stronach internetowych. Zamówienia na rolety, także te na wymiar, można składać również przez internet.

Dodaj komentarz