Jak modnie urządzić kuchnię?

Kuchnia to pomieszczenie w którym komfort i estetyka muszą iść ze sobą w parze. W tym pomieszczeniu zbierają się wszyscy domownicy, a podczas przyjęć staje się miejscem towarzyskich rozmów.

Jak modnie urządzić kuchnię?

Największym zainteresowaniem cieszą się trzy kierunki stylizacji wnętrz:

  • styl skandynawski –  oszczędny i funkcjonalny, z dominacją jasnych barw, drewna i delikatnych tekstur materiałów,
  • styl minimalistyczny – króluje w nim przede wszystkim biel połączona z dużymi taflami barwionego szkła i metalu,
  • styl retro – z drewnianymi, zdobionymi meblami w pastelowych barwach

Dużą popularnością cieszą się także rozwiązanie wyspowe, które nie tylko są wygodne do pracy w kuchnie jak i ciekawym zabiegiem aranżacyjnym.

Jak modnie urządzić kuchnię? fot.: Ed Saloga Design Build

Modna kuchnia to kuchnia funkcjonalna

W kuchni powinno znajdować się sporo użytecznych rozwiązań, choćby w postaci  otwieranych dotykowo szafek, funkcjonalnego oświetlenia czy wszelkiego rodzaju akcesoriów, które mają na celu lepszą organizację kuchennej zastawy, zapasów żywności czy odpadów.

Warto więc zwracać uwagę na wygodę i ergonomię uchwytów meblowych oraz funkcjonalne systemy prowadnic do szuflad, które w dużej mierze odpowiadają za komfort kuchennych prac.

Niezależnie od tego na jaki styl i kolorystykę kuchni postawimy, pamiętajmy o jednym: wystrój domu to nie sukienka czy buty, które możemy wymienić kolejnej wiosny – to zobowiązanie na lata. Obok obowiązujących trendów warto także uwzględnić aranżacje, które będą odzwierciedleniem naszego gustu, upodobań oraz stylu życia.

Jak modnie urządzić kuchnię?Jak modnie urządzić kuchnię?Jak modnie urządzić kuchnię?Jak modnie urządzić kuchnię?

One comment

Dodaj komentarz