Milusińskie i przytulne artykuły do domu – odmień wnętrze tekstyliami dekoracyjnymi!

Milusińskie i przytulne artykuły do domu – odmień wnętrze tekstyliami dekoracyjnymi!Artykuły do domu stanowią gamę praktycznych mebli oraz przydatnych akcesoriów. Dzisiaj zadbamy o dodatki do wnętrz w postaci tekstyliów dekoracyjnych. Jak łączyć je i zestawiać z innymi elementami, znajdującymi się w pokoju? Jakie są najmodniejsze kolory i tkaniny firanek, koców czy narzut?

Przytulny charakter poduszek

Artykuły do domu powinny być odzwierciedleniem tego, co uwielbiamy najbardziej. Kto nie kocha poduszek? Puszyste, miękkie i wygodne, zaskakują kształtami, nadrukami i kolorami. Przy ich wyborze kierujemy się przede wszystkim praktycznością. Oznacza to, że najważniejszym aspektem jest wygoda – powinna być miękka, wykonana z przyjemnego materiału.

Weź pod uwagę, iż poduszki się brudzą, w związku z tym, co jakiś czas poszewkę lub całą poduszkę, będzie trzeba wyprać. Warto pamiętać, że te dodatki dekoracyjne, sprawiają, że całość nabiera urokliwego i subtelnego wdzięku. Mogą być mocnym akcentem do stonowanych wnętrz lub wręcz przeciwnie – tworzyć kontrast z kolorami znajdującymi się w pomieszczeniu.

Umiar jest wskazany, aczkolwiek nie w przypadku sypialni – tam możemy szaleć. Kochamy królewskie łóżka, które wyglądają jak te baśniowe. Duże poduszki kładziemy na samym końcu, ku środkowi – zmniejszając ich rozmiar.

Jeżeli myślisz o ciekawej aranżacji pokoju dziecięcego – tam pomysłom nie ma końca. Poduszki mogą być w kształcie piłek, gąsienic i innych zwierzątek. Pociechy kochają kolory, lubią się przytulać, dlatego też miła poduszka, może towarzyszyć maluchowi podczas snu, jako ulubiona przytulanka.

Kolorowy zawrót głowy – wybieramy narzuty i koce!

Aby zadbać o higienę i czystość łóżek, zabezpieczamy je narzutami bądź kocami. Istnieje również inny powód – nasza przestrzeń musi ze sobą współgrać kolorystycznie. Narzuty w ciekawe wzory stanowią element wyróżniający. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem spokojnych i stonowanych kolorów, postaw na kapę w uniwersalnych barwach, jak szarość, beże, kawa z mlekiem czy biel.

Koce natomiast mogą ozdabiać oparcia foteli i kanap. Zawinięte w rulon, w mocnym kolorze stanowią interesujący detal. Co więcej, podczas chłodnych wieczorów, ogrzewają swoją miękkością. Koce, które umieścisz w pokoju dziennym czy dziecięcej sypialni pozwalają na stworzenie ciekawych miejsc do zabawy oraz tworzenia prawdziwie indiańskich namiotów.

Firanki, zasłonki i piękne okna

Coraz częściej odchodzi się od długich i ciężkich zasłon. Nie lubimy kurzu, zarazków ani bakterii, dlatego też wystrzegamy się opasłych kotar. Jednakże, gdy nie lubisz zasłaniać widoku z okna roletami, postaw na lekkie i zwiewne firanki. Pamiętaj, że każdy pokój ma własny charakter – firanki albo go podkreślają, albo jemu zaprzeczają.

Gdy tworzysz przestrzeń, która ma być lekka i swobodna, postaw na modne w tym sezonie firanki – frędzle. Nie dość, że są łatwe w zawieszeniu, stanowią również niesamowity element dekoracyjny. Rozciągnięte na całej szerokości okna, nadal będą pozwalać na podziwianie widoku, znajdującego się tuż za nim. Tworzą intymną i romantyczną atmosferę.

Do tego typu firanek możesz dobrać ciekawe ozdobniki, w postaci skrzydlatych zawieszek, zwisających motyli czy serduszek. Jeśli jednak wolisz nie zaburzać przestrzeni, postaw na zasłony, które uchronią przed porannym i natarczywym słońcem. W weekendy pozwolą się wyspać. Po rozsunięciu nie będą przeszkadzać roztaczającemu się widokowi na ogród, park czy las.

Kolorami modnymi w tym sezonie są szarości, beże, karmel, brązy. Wpisują się w klasykę i uniwersalizm, dzięki czemu, pozostałe akcesoria domowe łatwo się dopasują. Te artykuły do domu wpisują się w tzw. must-have, bo czy wyobrażasz sobie przytulne cztery kąty bez puszystych poduszek, miękkich koców czy fikuśnych firanek?

One comment

Dodaj komentarz