Mieszkanie w centrum miasta – jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

czyste powietrzeMieszkanie w centrum miasta ma swoje wady i zalety. Do zalet z pewnością należy prosta komunikacja, szybkość trafienia do wielu miejsc. Niestety mieszkanie w centrum to także większe narażenie na wdychanie szkodliwych zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają na cały organizm.

Jak zanieczyszczone powietrze wpływa na organizm ludzki?

Powietrze przepełnione zanieczyszczeniami takimi jak pyły zawieszone, alergeny, roztocza, sierść zwierząt,czy wirusy i bakterie, nie służy nikomu, a już przede wszystkim nie osobom cierpiącym na alergie wziewne. Długotrwałe oddychanie takim powietrzem może przyczyniać się do rozwoju chorób układu oddechowego, układu nerwowego, czy krwionośnego. Negatywnie oddziałuje także na koncentrację i jakość snu. Z przeprowadzonych analiz wynika, że zanieczyszczone powietrze może wpływać również na wielkość urodzeniową płodu.

W kraju, w którym węgiel jest powszechnie używany, a korzystanie z nieekologicznych źródeł ogrzewania jest na porządku dziennym , nie trudno o nie najlepszą jakość powietrza, dotyczy to nie tylko sytuacji w której przebywamy na dworze, ale także powietrza, które wdychamy w mieszkaniach, domach, czy miejscach wykonywania pracy.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać, aby być zadowolonym?

Skoro wiemy już jak negatywne skutki niesie za sobą wdychanie zanieczyszczonego powietrza pozostaje znaleźć metodę na skuteczną ich eliminację. Najlepszą z dostępnych na rynku jest wykorzystanie oczyszczacza powietrza.

Pozostaje jedynie odpowiedzieć na pytanie: jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Czym kierować się przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Kupując goodair oczyszczacz powietrza należy przede wszystkim kierować się:

  • powierzchnią oczyszczania i wydajnością urządzenia

  • złożonością procesu filtracji oraz zastosowanym wewnątrz filtrom

  • głośnością pracy

  • wyglądem oczyszczacza

  • dostępnymi środkami

Dobrej klasy oczyszczacz powietrza powinien filtrować je przy pomocy wielu filtrów. Ważne jest aby był zaopatrzony w filtr HEPA. Pozostałe filtry będą odpowiadały za eliminację innych zanieczyszczeń, a także brzydkich zapachów. Urządzenie do sterylizacji powietrza może zostać wyposażone również w funkcję jonizacji, która wspomaga w walce z wirusami i bakteriami, a także odświeża powietrze i kształtuje równowagę elektrostatyczną.

Jakich producentów warto docenić?

W związku z rosnącą popularnością tego typu urządzeń, na rynku pojawia się coraz więcej dobrej jakości producentów. Dobrą opinią klientów i recenzentów cieszą się między innymi:

  • Sharp

  • Vestfrost

  • IDEAL

  • Comwey

  • LG

Zaufani producenci to gwarancja najwyższej jakości filtracji, o którą zwyczajnie przecież nam chodzi. Oczyszczacz powietrza, szczególnie taki do mieszkania w centrum powinien swoje działanie opierać przede wszystkim na wieloetapowej, złożonej filtracji. Oczyszczacz powietrza powinien być także maksymalnie cichy i prosty w użytkowaniu, a jego obsługa nie powinna sprawiać użytkownikowi najmniejszych problemów.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz