Masa betonowa PRESSBETON ® – nowość na rynku

Masa betonowa PRESSBETON® jest nowością proponowaną przez markę BAUTECH®. Swoje zastosowanie znajduje w wykonywaniu chodników, podjazdów, ścieżek, ciągów komunikacyjnych oraz tarasów. 

Producent informuje, że o wyjątkowości PRESSBETONU® przesądzają odciskane w betonie wzór i faktura oraz nadawane ręcznie wykończenie kolorystyczne. W efekcie powstają wzory przypominające naturalny kamień, drewniane belki lub bruk.

Masa betonowa PRESSBETONMasa betonowa PRESSBETON – cienkowarstwowy lub grubowarstwowy

PRESSBETON® może być cienkowarstwowy (wylany na istniejącej nawierzchni) lub grubowarstwowy (wylany na podbudowie z klińca, piasku).

Technologia w jakiej został wykonany polega na odciśnięciu w przygotowanej odpowiednio masie betonowej wzoru przy pomocy specjalnych elastycznych mat.

W ofercie do wyboru mamy kilkadziesiąt wzorów i kolorów. Masa może także imitować różne materiały – od desek, po łupek i bruk.

Masa betonowa PRESSBETON – odporna na obciążenia

Duże obciążenia nie stanowią dla PRESSBETONU® dużego problemu. Jest także odporny na czynniki fizyko-chemiczne, a ponadto działanie wody. W przeciwieństwie do płytek chodnikowych, czy też kostki brukowej, propozycja od BAUTECH® nie porasta mchem oraz chwastami, na co nie pozwala monolityczna płyta. Ponadto wykonane z masy nawierzchnie nie odkształcają się ani nie zapadają. Ich pielęgnacja jest prosta. Wystarczy czyścić ją systematycznie wodą. Raz na kilka lat warto nałożyć nową, zewnętrzną warstwę impregnującą, która zakonserwuje ją i odświeży.

PRESSBETON® sprawdza się zarówno w otoczeniu domów prywatnych, jak i w przestrzeni miejskiej – na parkingach, na chodnikach i podjazdach, a także do hallach, przestrzeniach recepcyjnych w budynkach np. firmowych.

PRESSBETON Masa betonowa Betonowa masa PRESSBETON

fot. BAUTECH®

One comment

Dodaj komentarz