Małżeństwo we włoskim stylu – jak zaaranżować kuchnię, gdy talerze „latają”

Ludzie bywają różni, dlatego w jednych małżeństwach w sytuacjach konfliktowych panują ciche dni, a w przypadku innych „wióry lecą”. Aranżacja wnętrza musi wytrzymać niepohamowane ataki złości, frustracji, sceny zazdrości i po prostu ożywione dyskusje…Jeśli w Twoim małżeństwie także nie brakuje włoskiego temperamentu i często talerze lądują na ziemi nie tylko „na szczęście”, a planujecie wykończenie swojego wymarzonego domu, to poznaj nasze rady na zaaranżowanie kuchni, bo to miejsce jest szczególnie narażone na ataki furii z obydwu stron.

Kiedy spaghetti ląduje na ścianie…

Bywa, że kiedy mąż skrytykuje danie przygotowane przez małżonkę jej włoski temperament każe jej cisnąć talerzem przed siebie. W tej sytuacji może ucierpieć ściana w kuchni, dlatego warto pomyśleć o doborze odpowiedniego materiału wykończeniowego. Co może się sprawdzić? Zmywalna farba jest jakimś rozwiązaniem. Jednak nie zawsze taki atak wściekłości może nie pozostawić śladu. Tłusta plama mimo wszystko jest trudna do starcia. Tapeta także wydaje się chybionym pomysłem, wszak jej nie można moczyć. Chyba, że zdecydujesz się na tę z włókna szklanego, ale i ona nie powinna znajdować się bezpośrednio przy tzw. trójkącie roboczym, a w szczególności kuchence gazowej. Nawet jeśli masz okap to będzie nasiąkać zapachami. Zatem może farba, może specjalna tapeta. Naszą propozycją jest jeszcze glazura. Jednak o ile zabrudzenie będzie można usunąć, tak płytka może w takim przypadku ulec uszkodzeniu. Tutaj potrzeba mocniejszego „działa”. Proponujemy panel szklany ze szkła hartowanego. Oczywiście nawet takie szkło nie jest niezniszczalne, ale na pewno mocniejsze i co ważne w przypadku uszkodzenia nie rozpada się na drobne kawałki.

Podłogi odporne na uszkodzenia mechaniczne

Czy istnieją podłogi całkowicie odporne na uszkodzenia? Na pewno trudno takie znaleźć, ale są na pewno rozwiązania warte rozważenia i wysoce wytrzymałe. Do takich można zaliczyć płyty podłogowe. Spieki kwarcowe tworzą duże powierzchnie i nie trzeba używać szerokich fug, co ułatwia utrzymywanie w czystości. Wielkoformatowe płyty gresowe mogą imitować różne powierzchnie od drewna, przez metal po beton i na pewno są nowoczesną propozycją. W sklepie klink.pl znajdziesz ich szeroki wybór. Nawet jeśli talerz zostanie z impetem rozbity na takiej płytce, to niekoniecznie powstanie ślad. Warto oczywiście w przypadku temperamentnej rodziny wybierać powierzchnię matową na której mniej widoczne są ewentualne rysy. Aby twardy materiał jakim jest gres pękł potrzeba większej siły. Alternatywą może być kamień naturalny. Płyty podłogowe z kamienia naturalnego są bardzo trwałe i wytrzymałe, niestety także nasiąkliwe i konieczna jest ich impregnacja. Można także zdecydować się na dość trwały klinkier. Najbardziej trwałe wydają się być posadzki z żywicy epoksydowej, które zwyczajowo były wykonywane w halach produkcyjnych. Obecnie ten materiał używany jest także w domach. Tutaj jednak wykonanie jest bardzo pracochłonne. Potrzeba kilku warstw i cały proces może trwać nawet tydzień, gdyż każda z nich musi przeschnąć zanim nałożona zostanie kolejna.

Szafki z cichym domykiem, które nie będą trzaskać z impetem

W ataku złości osoba z włoskim temperamentem chwyta wszystko co ma pod ręką, by wyładować swoją frustrację nie na partnerze czy partnerce, a owej rzeczy. Często takiemu „przedstawieniu” towarzyszy jeszcze oczywiście garść inwektyw skierowanych w stronę małżonka. Każde słowo podkreśla przesadnie wyrażona ekspresja i upust emocji widoczny jest w pełni. Dlatego również szafki kuchenne są zagrożone. Aby uniknąć trzaskania warto wybrać modele z cichym domykiem. To samo tyczy się szuflad. Nie najlepszym pomysłem będą też szprosowania i przeszklone fronty, lepiej postawić na bezpieczniejszą wersję.

A co z tłuczonymi talerzami?

Oczywiście możesz pogodzić się, że w Waszym domu często będzie nowa zastawa stołowa, kupowana po każdej kłótni. Możesz też postawić na część elementów z tworzywa sztucznego. Jednak to niezbyt eleganckie. Dlatego np. kubki termiczne możesz wybrać ze stali nierdzewnej. Jakimś rozwiązaniem mogą być także talerze z poliwęglanu, które także bardzo trudno jest zniszczyć. Czym jednak byłby dom bez tłuczonych talerzy? Czasem trzeba dać upust swoim emocjom, to zrozumiałe…

Kuchnia dla małżeństwa z włoskim temperamentem musi być urządzona bezpiecznie, ale również ze smakiem. Warto postawić na soczyste kolory, wzmagające apetyt, a także świeże przyprawy stojące na blatach, zatem połączyć włoski temperament z włoską stylistyką.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz