Mądrze zaaranżuj przestrzeń na balkonie — z nami wybierzesz odpowiednie wiszące fotele ogrodowe

balkonMieszkańcy bloków często mają mocno ograniczone możliwości aranżacyjne swoich balkonów. Nieco lepiej sprawa przedstawia się u szczęśliwych posiadaczy tarasów. Mimo tego zawsze możemy spotkać się z brakiem miejsca na ciekawe i funkcjonalne meble. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się fotele ogrodowe podwieszane, które pozwalają na wspaniały relaks, są idealne dla dzieci oraz pozwalają maksymalnie wykorzystać każdy metr balkonu czy tarasu. Pamiętajmy przy tym, że także właściciele przestronnych ogrodów z chęcią stawiają na fotele ogrodowe wiszące idealne na przydomowe tarasy i ganki.

Fotele ogrodowe podwieszane – dlaczego cieszą się ogromną popularnością?

Wiszące fotele ogrodowe najlepiej nadają się do ogrodu, jednak ostatnimi laty coraz częściej możemy spotkać je na wielu balkonach lub tarasach w bloku. Przyczyną jest ich wyjątkowa funkcjonalność. Właściciele mieszkań w bloku najczęściej dysponują niewielką przestrzenią do zagospodarowania, dlatego starają się tak ją urządzić, aby stworzyć na niej swoją idealną oazę do odpoczynku.

Wiszący fotel na balkon idealnie się do tego nadaje, a do tego stanowi wspaniałą alternatywę dla tradycyjnych stojących ławek lub krzeseł. Niesamowity komfort bujania, duża przestronność kokonu oraz miękkie poduchy sprawiają, że twój relaks w tym wyjątkowym meblu będzie niezwykle odprężający.

Pokochają go nie tylko single, ale i rodzice, których dzieci będą miały własną huśtawkę bez wychodzenia z domu i z pewnością ukołyszą je do snu. Dzięki łańcuchom mocującym fotele ogrodowe podwieszane zyskują dodatkową przestrzeń pod meblem, na której z powodzeniem możesz ustawić doniczki z niskimi kwitami lub warzywami.

Takie wiszące krzesło ogrodowe wprost podbiło rynek ogrodowych mebli, dlatego jego producenci zadbali o to, aby można się było nim cieszyć przez cały rok i w swojej ofercie udostępniają wiszący fotel na balkon z przeznaczaniem zarówno na zewnątrz, jak i do środka mieszkania.

Fotele ogrodowe wiszące – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup tego wyjątkowego mebla, weź pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim fotele ogrodowe wiszące przeznaczone są do podwieszenia pod sufitem balkonu lub tarasu jednak najczęściej sprzedawane są w zestawie ze stelażem. Jednak, jeśli nie chcesz montować go za pomocą specjalnie dopasowanych śrub i haków, zastanów się, czy jego ustawienie na stelażu nie zajmie tyle miejsca, co tradycyjne meble ogrodowe.

Wiszące krzesło ogrodowe – jaki materiał wybrać?

Zwróć też uwagę, z jakiego materiału zrobione jest wiszący fotel na balkon. Tego typu fotele ogrodowe podwieszane najczęściej wykonane są z drewna, rattanu i technorattanu. Jeśli chodzi o te pierwsze, pamiętaj, że drewno — choć pięknie się prezentuje — nie jest tak odporne na zmienne warunki pogodowe, dlatego konieczna będzie jego regularna konserwacja i odpowiednie przechowywanie w zimne dni. Jak to robić? Dowiesz się tego czytając wpis na twojezaglebie.pl.

Ten materiał jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości oraz wolno się zużywa, a przy tym jest zdecydowanie trwalszy niż rattan czy drewno. Bardzo dobrze znosi deszcz czy intensywne słońce, dlatego nie odbarwi się i nie będzie odpryskiwać.

Dodaj komentarz