Kotły parowe – jakie mają zastosowanie?
Kotły parowe są głównie kojarzone z urządzeniami służącymi do ogrzewania. Jednak ich zastosowanie jest znacznie szersze. Ich działanie, oparte na produkcji pary wodnej pod dużym ciśnieniem, pozwala na wykorzystywanie ich w zaawansowanych procesach technologicznych. To niezawodne i sprawdzone rozwiązanie techniczne w zakresie wytwarzania energii, która jest niezbędna w dalszych etapach produkcji wytwórczej czy przemysłowej. Gdzie zastosowanie znajdują kotły parowe?
Zastosowanie kotłów parowych
Kotły parowe, które zlokalizowane są w kotłowniach parowych, swoje zastosowanie mają głównie w przemyśle. Są to urządzania niezawodne i sprawdzone. Kotły parowe w Poznaniu są wykorzystywane na każdym etapie produkcji wytwórczej czy przemysłowej. Szerokie zastosowanie znajdują w przemyśle spożywczym, w którym wykorzystuje się je w piekarniach, rzeźniach czy zakładach utylizacji żywności lub zakładach produkujących produkty mleczne. Kotły parowe swoje zastosowanie znajdują także w przemyśle związanym z tekstyliami. Stosowane są zwłaszcza w suszarniach, tkalniach czy pomieszczeniach, w których barwione są tekstylia. Z kotłów parowych korzystają także branże farmaceutyczna, kosmetyczna. Przegrzana para wodna jako źródło ciepła znajduje swoje miejsce przy produkcji papierniczej i w drukarniach.
Gdzie jeszcze zastosowanie znajdują kotły parowe?
Kotły parowe, które oferuje firma K.R.U.K. znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle. Są niezastąpione w branży naftowej czy chemicznej. Dzięki nim magazynuje się i dystrybuuje ciężkie oleje i reaktory chemiczne. Kotły parowe wykorzystuje się także w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szpitale, hotele, pralnie, szkoły, kuchnie. W tych miejscach wykorzystywane są jako urządzenia grzewcze. Kotły parowe radzą sobie z ogrzewaniem dużych pomieszczeń. Najważniejsze, by miały odpowiednio dobrane parametry.
Kotły parowe to urządzenia uniwersalne. Mają szerokie zastosowanie. Mogą być wykorzystywane w procesach technologicznych, w różnych branżach przemysłu. Służą także do ogrzewania. Ich niezaprzeczalną zaletą jest ekologiczność.