Kostka brukowa – jak wybrać najlepszą?

Kostkę brukową układamy raz na wiele lat. Dlatego ważne jest, aby już na samy początku wybrać materiał najwyższej jakości, aby korzystanie ze ścieżek i podjazdów było bezproblemowe.

Błędy popełniane już na etapie wyboru konkretnego materiału do wykonania ścieżek ogrodowych, podjazdów czy tarasów przesądzają o ich użyteczności. A wystarczy zastosować się do kilku istotnych wskazówek, aby długo cieszyć się trwałą i funkcjonalną nawierzchnią.

Podpowiadamy, jakimi kryteriami należy się kierować, wybierając odpowiedni produkt.

Kostka brukowa – jak ją wybrać?

Pierwszym kryterium jakim kierujemy się wybierając kostkę brukową jest jej wygląd. Ale na względzie warto mieć również ich właściwości oraz przeznaczenie, bo materiał na nawierzchnię należy dobierać ze względu na funkcję, jaką będzie pełniła dana nawierzchnia.

Trwałość danej nawierzchni zależy od właściwego doboru produktu je jego grubości. Kostka brukowa o grubości 4 cm sprawdzi się na ścieżkach, patio, tarasach – tam gdzie przewidziany jest ruch pieszy. Do budy podjazdów czy przydomowych parkingów idealna będzie kostka grubości 6 cm. Z kolei tam, gdzie, występować będą większe obciążenia – sprawdzi się kostka grubości 8-10 cm.

Kostka brukowa - jak wybrać najlepszą?

Jakość kostki brukowej

Wybierając kostkę brukową warto również przyjrzeć się jej jakości. Produkt powinien spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące jakości – musi być wytwarzany zgodnie z normą europejską PN-EN 1338 „Betonowe kostki brukowe. Wymagania i metody badań”. Oznacza to, że do ich produkcji stosowane są odpowiednie surowce.

Potwierdzeniem jakości produktu, poza odpowiednimi certyfikatami, jest także gwarancja, jaką daje producent na swój produkt. Dlatego również na to należy zwracać uwagę.

Kostka brukowa - jak wybrać najlepszą?

fot. materiały prasowe

One comment

Dodaj komentarz