Klimatyzacja – jak wykonać jej instalację?

klimatyzacja

Lato i upał nie do wytrzymania – wydaje się, że jest to połączenie, które dla wielu z nas brzmi znajomo. Pamiętajmy jednak o tym, że na upały można się przygotować. Świetnym rozwiązaniem jest choćby klimatyzacja – oczywiście, jeżeli wiemy, jak ją wykonać.

Instalacja klimatyzacji

Przyjmijmy, że interesuje nas klimatyzacja w Sieradzu typu split. Montowanie klimatyzacji rozpoczyna się od rozpakowania urządzenia oraz sprawdzenia, czy dysponujemy wszystkimi niezbędnymi częściami i narzędziami. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że zdarzają się różne sytuacje. Koniecznie należy też zaopatrzyć się w miarkę, poziomicę i ołówek. Miejsce zamocowania jednostki wewnętrznej nie może być przypadkowe.

Przed instalacją jednostki wewnętrznej nie może obejść się bez wywiercenia otworu na rury i kable elektryczne (średnica otworu powinna mieć od pięciu do sześciu cm). Dodatkowo konieczne jest poziome mocowanie wspornika. Przewód freonowy i kable elektryczne podłączamy do jednostki wewnętrznej, natomiast przewody należy łączyć z rurką do skroplin. Trzeba też pamiętać o owinięciu połączeń za pomocą taśmy izolacyjnej. Kolejny krok to przełożenie przewodów i nasadzenie jednostki wewnętrznej na stelaż.

Jednostkę zewnętrzną umieszcza się poza budynkiem (elewacja, dach lub balkon). Do urządzenia przykręcamy nóżki i ustawiamy w docelowym miejscu. Klimatyzator poleca się postawić na zacienionym obszarze. Do tego konieczne jest zadbanie o sztywną i stabilną podstawę. Podczas montowania klimatyzacji warto też uwzględnić hałas.

Klimatyzacja nie zawsze jest potrzebna – pompy ciepła i fotowoltaika

Latem bywa za gorąco, natomiast zimą za zimno. Inna sytuacja i inne potrzeby – dobrym pomysłem jest więc też fotowoltaika w Sieradzu.

Spójrzmy na pompy ciepła – jest to opcja, która oznacza troskę o ekologię. Do tego jest to jedno z najtańszych rozwiązań grzewczych! Choć może to za mało powiedziane – jeśli zasilanie elektryczne będzie dostarczane przez fotowoltaikę, komfort cieplny zostanie zapewniony niemal za darmo. Zresztą najlepiej od razu zapoznać się z osobami oferującymi instalacje fotowoltaiczne.

Dodaj komentarz