Jakie półki sprawdzą się w sypialni?

Dla wielu sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w naszej domowej przestrzeni. Warto zadbać, abyśmy czuli się tam naprawdę dobrze i komfortowo. Ma być to miejsce, w którym odpoczniemy po długim i wyczerpującym dniu. Dlatego należy zadbać, aby było zaprojektowane jak najlepiej. Poza oczywistym wyposażeniem jakim jest łóżko, istotne funkcje w naszej sypialni będą pełnić półki, na których możemy trzymać na przykład książki. Jakie półki sprawdzą się najlepiej? I jak dobrać je do reszty wnętrza sypialni?

Nowoczesność a klasyczny wystrój sypialni

Zanim zaczniemy zastanawiać się jaką półkę wybrać do naszej sypialni, warto zaznajomić się z oferowanymi na rynku modelami, dostępnymi na https://www.homebook.pl/produkty/polki. Poza tym trzeba zdecydować się na styl, w którym ma być utrzymana reszta naszej sypialni. Jeśli chcemy, aby wnętrze pokoju tworzył nowoczesny, designerski wystrój warto postawić na minimalizm. Małe proste półki, najlepiej wiszące, połączone za pomocą metalowych prętów, stworzą chłodne choć eleganckie wnętrze sypialni. W tym wypadku trzeba unikać jaskrawych, mocnych kolorów. Najlepszym wyborem będą gładkie, białe lub szare półki z ciemnymi metalowymi dodatkami. O wiele cieplejszy wystrój pomieszczenia osiągniemy, stawiając na drewniane dodatki. Słoneczne półki w kolorze jasnego drewna dodadzą uroku. Warto także podświetlić deski lampkami, najlepiej ledowymi, co stworzy przyjemną i romantyczną aurę w naszej sypialni.

Jaki rodzaj półki do sypialni wybrać? I gdzie ją zamontować?

Wszystko zależy od tego jak wielką sypialnią dysponujemy. Jeśli jej powierzchnia nie jest zbyt duża, lepiej zdecydować się na półki ścienne, wiszące. Ważne, aby były wykonane solidnie i z dobrych materiałów. Na przykład, jeśli decydujemy się na drewniane wnętrze, najlepszym wyborem będą bukowe lub dębowe półki, które bez problemu wytrzymają pod ciężarem naszej nocnej biblioteczki. Najbardziej praktyczną opcją będzie zamontowanie ich nad naszymi głowami, ewentualnie jeśli mamy miejsce, to na bocznych ścianach od łóżka. Ciekawym sposobem na zaoszczędzenie przestrzeni jest montowanie półek na równi z zagłówkiem. Wtedy pełnią one funkcję nocnych stolików na budzik lub herbatę. Jeśli nasza sypialnia jest naprawdę duża, warto zdecydować się na półkę typu boxer, składającą się z połączonych sześcianów, które są pojemne i głębokie, a ponadto można je ulokować na podłodze, tuż obok łóżka. Dobrą opcją jest także wąski i wysoki regał, który pomieści wiele rzeczy i można go położyć w dowolnym miejscu w sypialni.

Oryginalne półki do sypialni

Serca tych, którzy cenią kreatywność i oryginalność na pewno skradną designerskie modele półek do sypialni. Jest w czym wybierać. Projektanci coraz bardziej ulepszają swoje projekty, zaczynając od tworzenia półek w różnych kształtach geometrycznych, kończąc na drzewach czy miniaturach domów. Są także półki ze specjalnym miejscem na ramkę ze zdjęciami.

Sypialnia ma być miejscem, w którym odpoczniemy od codziennego szaleństwa. Warto zaprojektować ją tak, aby jej wnętrze było przyjemne i praktyczne.

Dodaj komentarz