Jaką działkę wybrać, pod budowę naszego wymarzonego domu?

Jeśli czytasz ten poradnik, to zapewne marzysz o własnym domu. Jednakże wiadomo, nic w życiu nie jest proste, droga do własnych czterech kątów również jest wyboista. Niektórzy mogą nawet stracić wszystko w sekundy, tylko z tego powodu że źle dobrali grunt pod swój dom. Pytasz jak tego uniknąć? To ten poradnik jest właśnie dla ciebie!

Tereny podmokłe – najgorszy wróg domu

Nie sztuką jest iść na bagna i powiedzieć że to tereny podmokłe. To pojęcie bywa zdradliwe, ponieważ z racji tego że nasza populacja stale rośnie, takie tereny są osuszane i (niestety) wystawiane jako ,,działki pod budowę domu”. No i to jest niestety błąd. Dlaczego? Otóż z jakiegoś powodu mimo wszystko te tereny BYŁY podmokłe, więc co, człowiek sobie osuszył bagno, to przyroda mówi ,,o nie, osuszyli to bagno, chyba muszę zabrać swoją wilgoć gdzie indziej”? Otóż nie, ta wilgoć wróci, i jeśli na tych terenach postawiliśmy swój dom, to teraz mamy ogromny problem, ponieważ na ścianach od wilgoci zaczyna pojawiać się grzyb (co może być nawet śmiertelne przy małych dzieciach) fundamenty się rozmiękają a my teraz musimy wydać ponad połowę wartości domu, aby odkopać fundamenty, poprawić je, założyć rurki drenażowe i mieć nadzieję że jakoś ta sytuacja będzie rozwiązana. Życzymy szczęścia, tym co próbują. Więc drogi czytelniku, jeśli możesz, OMIJAJ TAKIE DZIAŁKI. Zamiast kupować słabą działkę, lepiej wyjechać za te pieniądze na wakacje, zasmakować życia, poznać jakąś gwiazdę porno lub po prostu egzystować.

Piaski – tu nie chodzi o miejscowość

Kolejnym rodzajem gruntu który powinniśmy unikać są tereny mocno piaszczyste. Co bystrzejsi czytelnicy myślą zapewne teraz dlaczego jest tak mało domów na pustyniach. I tak, jedną kwestią jest to, że ciężko jest przeżyć na pustyni, ale drugą jest oczywiście stabilność gruntu. Domy opierają się na fundamentach, a one na gruncie. A co się stanie, jeśli grunt nie będzie w stanie wesprzeć fundamentów na tyle aby stały prosto? Dom się oczywiście osunie, co wiąże się z dużym ryzykiem zawalenia. Dobrym sposobem na sprawdzenie czy nasza wybrana działka nie jest zbyt piaszczysta, jest wzięcie szpadla i zrobienie niewielkich dziur (oczywiście za przyzwoleniem właściciela) w kilku lub kilkunastu miejscach na działce.

Dodaj komentarz