Jak wygląda montaż paneli fotowoltaicznych i ile trwa?

fotowoltaika

Fotowoltaika cieszy się coraz większą popularnością. Wynika to z faktu wciąż rosnących cen za energię elektryczną, jak również z troski o środowisko. Odnawialne źródła energii są coraz częściej wybieranymi w nowoczesnym budownictwie. Naturalnym jest, że decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych chcemy wiedzieć, jak długo to wszystko trwa. 

Ile trwa montaż paneli fotowoltaicznych?

Standardowo montaż paneli fotowoltaicznych w Białej Podlaskiej trwa od jednego do dwóch dni. Ważne jest, by przed przystąpieniem do prac opracowany został szczegółowy plan projektu. Ułatwi to pracę fachowcom i ustrzeże ich przed niespodziewanymi sytuacjami, które mogą wydłużyć pracę. Monterzy najwięcej czasu poświęcają na zainstalowanie paneli na dachu i spięcie całej instalacji. Dlatego tak ważne jest wcześniejsze przygotowanie planu. W przypadku skomplikowanych instalacji komercyjnych czy instalacji w trudnych miejscach, długość montażu może wydłużyć się o dodatkowe 2-3 dni. Biorąc pod uwagę długofalowe korzyści, jakie przynosi fotowoltaika, nadal jest to krótki czas oczekiwania.

Montaż paneli fotowoltaicznych powinien zakończyć się sprawdzeniem instalacji. To kiedy ostatecznie instalacja będzie mogła być używana zależy od dopełnienia formalności z zakładem energetycznym. Termin przyłączenia mikroinstalacji w domu jednorodzinnym określa prawo energetyczne. Zakład energetyki ma 30 dni na przyłączenie paneli do sieci. Jeśli wniosek będzie niekompletny, wówczas czas oczekiwania może znacznie się wydłużyć.

Co może opóźnić montaż fotowoltaiki?

Montaż fotowoltaiki powinien być przeprowadzony przed profesjonalna firmę. Nie tylko sporządzą oni plan montażu paneli, ale także podpowiedzą o jakie formalności należy zadbać, by fotowoltaika w Białej Podlaskiej mogła bez przeszkód być uruchomiona. Dorze opracowany projekt i profesjonalna ekipa gwarantują, że wszystko zostanie uruchomione zgodnie z planem. Opóźnienia zwykle wynikają z nieprawidłowo wykonanego projektu. Również pogoda może wpłynąć na opóźnienie uruchomienia fotowoltaiki. Wpływ na termin realizacji ma również stan podłoża, na którym montowane są moduły.

Dodaj komentarz