Jak wybrać miejsce do mieszkania?

Jak wybrać miejsce do mieszkania?Chcesz wreszcie przeprowadzić się na swoje i kupić mieszkanie. Problem pojawia się, kiedy ktoś zapyta: gdzie? Bo właściwie sam jeszcze nie wiesz… Podpowiemy Ci, czym kierować się podczas wyboru miejsca do mieszkania.

Komunikacja

Kupując mieszkanie, warto postawić na dobrą lokalizację. Optymalnym rozwiązaniem jest pobliże miejsca pracy – jednak nie zawsze jest to możliwe (chociażby ze względu na cenę).

Wybierz więc miejsce, które jest po prostu dobrze skomunikowane. Wokół jest wiele dróg dojazdowych, dociera tam co najmniej kilka pojazdów komunikacji miejskiej. Sprawdź, ile będzie trwał dojazd różnymi środkami transportu (nawet jeżeli na co dzień poruszasz się samochodem) do pracy i do centrum miasta.

Otoczenie

Jednym zależy na zieleni, innym na rozbudowanej infrastrukturze, a jeszcze innym na każdej z tych pozycji. Kiedy czyta się prospekty biur nieruchomości ma się wrażenie, że każda z ich inwestycji znajduje się centralnie w parku, posiada też dostęp do wszystkiego, co potrzebne. Niestety – często tak się tylko wydaje.

Zamiast się zastanawiać, odwiedź okolice Twojego potencjalnego mieszkania. Rozejrzyj się, zobacz, pospaceruj. Czy na pewno nad jezioro jest rzut beretem? Czy te kilka małych sklepików można uznać za centrum handlowe?

Bezpieczeństwo

Zakup mieszkania – nieważne czy chcesz sam w nim zamieszkać, czy też je wynajmować – to inwestycja sporych własnych środków, często także pożyczonych z banku w ramach kredytu. Dlatego też za wszelką cenę powinieneś zadbać o bezpieczeństwo swojej inwestycji i wyeliminowanie ewentualnych zagrożeń.

Oczywiście warto sprawdzić, co na temat danego osiedla czy dzielnicy mówią sami mieszkańcy. Czy wieczorami bywa tu głośno? Czy często zdarzają się niebezpieczne sytuacje?

Jednak kiedy mówimy o bezpieczeństwie, nie skupiajmy się jedynie na otoczeniu. W pierwszej kolejności należy być pewnym swojej inwestycji i tego, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Tutaj dowiesz się, jak sprawdzić dewelopera.

Warto także upewnić się, jakie inwestycje znajdują się w planach zagospodarowania przestrzennego okolicy. W ten sposób unikniesz zaskoczenia, gdy łąka pod Twoimi oknami stanie się placem budowy.

Dodaj komentarz