Inwentaryzacja powykonawcza budynków – na czym polega?

geodezjaChcąc zbudować wymarzony dom, zdecydowanie musimy podjąć współpracę z różnymi specjalistami, a także przebrnąć przez wiele kwestii administracyjnych, które nie są proste. Współpraca z doświadczonym specjalistą, jakim jest geodeta, na pewno przyspieszy tempo pracy, a także pozwoli uniknąć błędów, które są trudne w naprawieniu. Geodeta wykona dla nas niezbędne mapy, jak również przeprowadzi inwentaryzację powykonawczą budynków.

Dlaczego inwentaryzacja powykonawcza budynków jest taka ważna?

Budowa domu to marzenie, które bardzo trudno zrealizować. Aby zamieszkać we własnym domu, potrzebna jest duża ilość pieniędzy, cierpliwość, świetna organizacja, jak również umiejętności logistyczne.

Nie można również przejść obojętnie obok całego szeregu kwestii administracyjnych, które potrafią utrudnić życie. Dlatego współpraca z doświadczonym i znającym się na swojej pracy geodetą, jest na wagę złota.

Inwentaryzacja powykonawcza budynków to nic innego, jak cały zakres prac, których celem jest dokonanie pomiarów, a także jak najdokładniejsze określenie zgodności stanu faktycznego z projektem. Kwestia dotyczy pomiarów obiektu, ale również przyłączy.

Dlaczego trzeba wykonywać mapy geodezyjne?

Można powiedzieć, że aktualne oraz dobrze wykonane mapy geodezyjne są podstawowym dokumentem, na których pracują nie tylko geodeci, ale również różnego rodzaju urzędy. Mapy geodezyjne wykonywane są przez geodetów, którzy posiadają niezbędną wiedzę, sprzęt, a przede wszystkim uprawnienia. Dzięki temu mamy pewność, że prace geodezyjne, które wykonywane są na naszej budowie, są prowadzone zgodnie z przepisami prawa, nie naruszają prawa, nikt nie będzie mógł ich podważyć.

Przygotowując mapę geodezyjną bezpośrednio po pomiarach, geodeta tak naprawdę odświeża informacje, które zawarte są na mapie ogólnej. Tego rodzaju mapa jest niezbędna w trakcie tworzenia projektu architektoniczno-budowlanego. Ma również znaczenie podczas zagospodarowania działki pod budowę domu.

Dodaj komentarz