Gruz na podwórku? Zamów wywóz i zapomnij o problemie

Gruz po budowie, wyburzeniu albo po remoncie może być poważnym problemem. Jak się go pozbyć? Gdy liczy się wygoda, wystarczy tylko jeden telefon do firmy, która odbierze go nawet tego samego dnia.

Co zrobić z gruzem?

Jeżeli na skutek prac budowlanych, wyburzeniowych czy remontowych powstaje gruz, trzeba pamiętać o tym, że nie można po prostu wyrzucić go do zwykłego kosza. Wymaga on odpowiedniej utylizacji.

Polskie przepisy zakazują wyrzucania gruzu do pojemników na śmieci zmieszane, dlatego też producent takiego odpadu, na przykład osoba prywatna, która wykonała remont domu, musi właściwie go zutylizować.

Gruz można spróbować oddać. Jest on między innymi wykorzystywany do wykonywania utwardzeń czy zasypywania dołów. Wystarczy wtedy wystawić ogłoszenie na jednym z popularnych portali. Oczekiwanie na zainteresowanego może trwać jednak tygodniami albo miesiącami. Gdy liczy się czas, warto zdecydować się na inne rozwiązania.

Wywóz gruzu – samemu czy z firmą?

Jeżeli gruzu chcemy pozbyć się jak najszybciej, w takim przypadku warto zdecydować się na jego wywiezienie do punktu przyjmującego takie odpadki. Można zrobić to we własnym zakresie albo też skorzystać z pomocy firmy, która świadczy usługi odbioru i utylizacji odpadków w imieniu swoich klientów.

Pierwsza opcja polega na wywozie gruzu do punktu jak PSZOK. Można przekazać do niego gruz w niewielkiej ilości – z takiej opcji nie mogą skorzystać firmy. Problemem jest jednak konieczność samodzielnego wywozu gruzu, co wtedy, gdy nie ma się właściwego pojazdu, stanowi poważną przeszkodę.

Właśnie dlatego wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm, które zajmują się odbiorem odpadów, w tym także gruzu. Wtedy wystarczy tylko wykonać jeden telefon, a pracownicy firmy mogą zająć się resztą.

Osobom zamierzającym zamówić wywóz gruzu Gliwice prezentują rozbudowaną ofertę firm w branży komunalnej. Z dostępnymi usługami i cenami można zapoznać się bliżej na ich stronach internetowych.

Wywóz gruzu – na czym polega usługa?

Usługa wywozu gruzu polega na zamówieniu firmy, która przyjedzie na miejsce samochodem ciężarowym i odbierze gruz, a następnie odpowiednio go zutylizuje. Wtedy klient nie musi samodzielnie ładować i wywozić odpadku do odpowiedniego punktu, ponieważ wszystkim zajmą się pracownicy firmy. To zatem najwygodniejsza opcja, chociaż związana jest też z wyższym kosztem w porównaniu z jego samodzielną utylizacją.

Gdy prace budowlane, wyburzeniowe lub remontowe dopiero są planowane, warto także wziąć pod uwagę usługę polegającą na wynajmie kontenera na gruz, by na bieżąco usuwać do niego odpadki.

Dodaj komentarz