Gdzie wynająć kontener na gruz? Oferty firm i ceny

Gruz jest problematycznym odpadem – jest ciężki, ma duże gabaryty, nie można również wyrzucić go do zwykłego kubła na śmieci. Jak pozbyć się gruzu? Jedną z często wybieranych usług jest wynajem kontenerów na gruz.

Jak pozbyć się gruzu po wyburzeniu lub remoncie?

Odpadki jak gruz to najczęściej efekt prac wyburzeniowych lub prac remontowych. Według przepisów gruz nie może być wyrzucany do kubłów, tylko muszą być odpowiednio zutylizowane.

Gruzu można pozbyć się na kilka sposobów:

  • wywiezienie go do punktu PSZOK (Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych)
  • zamówienie firmy odbierającej gruz
  • wynajęcie kontenera na gruz

Wśród powyższych opcji często wybierane są kontenery na gruz. Dlaczego warto zdecydować się na wynajem kontenera? Gdzie jest to możliwe? W końcu, z jakimi kosztami związane jest wynajęcie kontenera na gruz?

Dlaczego warto wynająć kontener na gruz?

Wynajem kontenerów na gruz jest usługą płatną oferowaną przez firmy działające w branży komunalnej. Oferuję one swoim klientom kompleksową obsługę – podstawienie wybranego kontenera o określonej pojemności oraz jego odebranie, a następnie zutylizowanie gruzu zgodnie z przepisami.

Na kontenery na gruz warto zdecydować się ze względu na wygodę. Wtedy firma podstawia kontener na miejsce, a następnie wystarczy tylko uzupełnić go gruzem. To dobry wybór wtedy, gdy prace dopiero mają się rozpocząć albo są w toku. Wtedy można na bieżąco wypełniać kontener odpadami, dzięki czemu nie zajmują one miejsca.

Gdy kontener wypełni się gruzem albo po zakończeniu umowy najmu firma przyjeżdża na miejsce i odbiera kontener. Dzięki temu nie trzeba samodzielnie odwozić odpadów do punktu odbioru – to wygodniejsze rozwiązanie, które również oszczędza sporo czasu.

Kontenery na gruz – ile kosztuje jego wynajęcie?

Za kontenery na gruz płaci się cenę odpowiadającą pojemności kontenera oraz rodzaju gruzu, jaki ma być oddany. Niższe ceny związane są z odbiorem gruzu czystego, natomiast więcej należy zapłacić za gruz zmieszany. Dodatkowym kosztem może być odbiór materiałów dociepleniowych.

Wynajem małego kontenera o pojemności 3 metrów sześciennych wynosi około 400-500 złotych wraz z utylizacją gruzu. Z kolei duży kontener o pojemności kilkunastu metrów sześciennych jest wydatkiem nawet około 1500-2000 złotych.

Ceny wynajmu kontenerów zależne są od szeregu czynników, dlatego też duże znaczenie ma wybór odpowiedniej oferty. Warto wcześniej zapoznać się z różnymi propozycjami firm komunalnych. Można znaleźć je na ich stronach internetowych i wysłać zapytanie o wycenę wywozu gruzu online.

Dodaj komentarz